Ożóg sp. z o.o. Pytlak Kancelaria Prawna sp.k.

Siedziba główna
1ul. Wspólna 35 lok. 3, 00‑519 Warszawa
Telefon: 22 100 46 10
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Specjalizujemy się w prowadzeniu złożonych sporów o majątki prywatne i biznesowe.

W szczególności, zajmujemy się konfliktami właścicieli (udziałowców i akcjonariuszy) spółek handlowych o zarząd nad biznesem i nieuczciwe rozliczenia finansowe.

Doradzamy również w przypadkach niesprawiedliwych podziałów majątków, dokonanych na skutek rozwodu lub dziedziczenia.

Zespół

Rafał Pytlak

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w najbardziej złożonych sporach o majątki prywatne i biznesowe.

Wspólnik zarządzający kancelarią. Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie spornych aspektów sukcesji, transformacji i restrukturyzacji przedsiębiorstw (nominalna wartość prowadzonych przez niego sporów sądowych przekracza 2 mld zł). Doradza również przy transakcjach handlowych, zarówno na rzecz podmiotów krajowych, jak i międzynarodowych.

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i  Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Center for American Law Studies (University of  Florida).

+48 603 118 550

dr Irena Ożóg

PARTNER KANCELARII

Doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem biznesowym w najbardziej złożonych aspektach prawnych oraz ekonomiczno-finansowych działalności gospodarczej.

Jako ekspert współpracuje z administracją rządową i samorządową, organami władzy publicznej oraz organizacjami biznesowymi, komisjami i komitetami zajmującymi się problematyką podatkową. W latach 1989–2003 dyrektor departamentu a następnie wiceminister w ministerstwie finansów. Od ponad dwudziestu lat wykładowca w zakresie finansów publicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka dziewięciu książek i około dwustu monografii oraz artykułów poświęconych prawu finansowemu. Laureatka wielu nagród, wyróżnień i najwyższych pozycji w rankingach doradców podatkowych.

Członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych

+48 22 100 46 10

Wojciech Deja

PARTNER, LIDER PRAKTYKI POSTĘPOWAŃ SĄDOWYCH

Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w najbardziej złożonych sporach majątkowych, inwestycyjnych i z zakresu prawa piłkarskiego.

Wspólnik w kancelarii. Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie spornych aspektów sukcesji, sporów korporacyjnych, jak również postępowań sądowych i administracyjnych dotyczących procesu budowlanego (nominalna wartość prowadzonych przez niego sporów sądowych przekracza 1 mld zł). Posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu złożonych umów z zakresu obrotu gospodarczego, w tym umów o roboty budowlane, najmu powierzchni komercyjnych, o dzieło (wraz z kompleksową regulacją praw własności intelektualnej).

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i  Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Center for American Law Studies (University of  Florida), a także Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego (European Finanse and Banking). Członek Stowarzyszenia MENSA Polska.

+48 885 801 090

LESZEK NOWINA-WITKOWSKI

PARTNER, LIDER PRAKTYKI PRAWA NIERUCHOMOŚCI

Prawnik z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w aspektach prawnych dotyczących obrotu nieruchomościami oraz realizowania inwestycji deweloperskich. Poza transakcjami dot. sprzedaży nieruchomości doradza przy pozyskiwaniu finansowania dla dużych projektów deweloperskich, negocjowaniu umów o prace architektoniczne. Posiada szerokie doświadczenie w sprawach związanych z reprywatyzacją nieruchomości, włącznie z prowadzeniem spraw przed tzw. Komisją Weryfikacyjną.

Na co dzień reprezentuje Klientów w toku różnych postępowań administracyjnych i sądowo administracyjnych związanych z uzyskiwaniem rozstrzygnięć właściwych organów i instytucji w toku realizacji inwestycji na nieruchomościach. Reprezentuje także Klientów przed sądami cywilnymi i gospodarczymi w sporach sądowych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, a także Szkoły Prawa Francuskiego, uzyskał „Diplôme d’Etudes Supérieures Spécialisées du Droit Français et Européen”. Od 2008 roku adwokat Izby Adwokackiej w Warszawie. Przez kilka lat prowadził zajęcia z prawa i postępowania cywilnego dla aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Włada biegle językami francuskim, angielskim i hiszpańskim.

+48 600 440 544
Siedziba główna
ul. Wspólna 35 lok. 3, 00‑519 Warszawa
Telefon: 22 100 46 10
Pokaż na mapie