Kancelaria Adwokacka adwokat Aleksandra Paluch-Gęgała

Siedziba główna
1ul. Krzemionki 24/7, 30-525 Kraków
TELEFON: +48 505 446 928
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

KIM JESTEŚMY?

Tworzymy kancelarię adwokacką w Krakowie. Zajmujemy się świadczeniem usług prawnych tradycyjnie zarezerwowanych dla adwokatów i radców prawnych.

Doradzamy przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym w kwestiach prawnych. Występujemy przed sądami wszystkich instancji, na terenie całego kraju.

Kancelaria została założona w 2015 roku w Krakowie przez adwokat Aleksandrę Paluch-Gęgałę, członka Krakowskiej Izby Adwokackiej. Od tego czasu mamy przyjemność wspierać Państwa w kwestiach prawnych. Od jesieni 2018 roku zapraszamy do nowej siedziby, zlokalizowanej w krakowskim Starym Podgórzu.

W CZYM SIĘ SPECJALIZUJEMY?

Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu różnych dziedzin prawa, jednak specjalizujemy się w doradztwie prawnym oraz prowadzeniu procesów sądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych.

Wspieramy Klientów w negocjacjach, przygotowujemy projekty umów, sporządzamy opinie i udzielamy bieżących porad prawnych.

Głównym obszarem działalności kancelarii jest prowadzenie sporów sądowych, w których reprezentujemy Klientów, pomagając im skutecznie dochodzić swoich praw. Jako prawnicy procesowi, opracowujemy strategię prowadzenia sprawy sądowej, przeprowadzamy dowody oraz przekonujemy sąd do uznania racji naszych Klientów.

DLA KOGO PRACUJEMY?

W swojej pracy adwokackiej wspieramy zarówno klientów indywidualnych, poszukujących porady prawnej lub prawnika do prowadzenia sprawy sądowej, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa.

Działamy na rzecz twórców, organizacji pozarządowych, startup-ów, osób wykonujących wolne zawody oraz freelancerów.

Do grona naszych Klientów należą przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej, budowlanej i transportowej, producenci oraz dostawcy specjalistycznego sprzętu, a ponadto niepubliczne placówki oświatowe oraz stowarzyszenia.

Dbamy o bezpieczeństwo prawne naszych Klientów. Pomagamy im osiągnąć zamierzone cele.

Zespół

Aleksandra Paluch-Gęgała

ADWOKAT

Aleksandra Paluch-Gęgała wykonuje zawód adwokata w ramach prowadzonej kancelarii adwokackiej w Krakowie. Jest członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej, w której ukończyła aplikację adwokacką zakończoną egzaminem zawodowym. Jest specjalistką z zakresu prowadzenia postępowań sądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie w opiniowaniu i negocjowaniu umów w obrocie gospodarczym. Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Wykształcenie

Adwokat Aleksandra Paluch-Gęgała ukończyła z bardzo dobrymi wynikami jednolite stacjonarne studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunkach prawo (2011) oraz psychologia (2010). Jest absolwentką Szkoły Prawa Amerykańskiego (American law Program) prowadzonej przez Catholic University of America Columbus School of Law oraz Szkoły Prawa Austriackiego prowadzonej przez Wien Universität. Studiowała prawo również na Universität Salzburg w Austrii. Przed rozpoczęciem studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim mieszkała w Gdańsku, gdzie uczęszczała do klasy o profilu matury międzynarodowej w popularnej „Topolówce”.

W czasie studiów na Wydziale Prawa i Administracji UJ uczestniczyła w seminarium z prawa cywilnego, przygotowując pracę magisterską z zakresu dób osobistych. Z tematyką tą jest związana do dziś, występując jako pełnomocnik w postępowaniach o ochronę dóbr osobistych.

W ramach studiów z zakresu psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ zrealizowała ścieżkę specjalizacyjną z zakresu psychologii sądowej.  W latach 2012 – 2018 uczestniczka stacjonarnych studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską, dotyczącą gwarancji praw osób detencjonowanych. W ramach pracy naukowej, jak i praktyki adwokackiej łączy wiedzę z zakresu prawa i psychologii. Jest autorką artykułów naukowych, poświęconych sytuacji osób pokrzywdzonych w postępowaniu karnym.

Działalność

Adwokat Aleksandra Paluch-Gęgała przez osiem lat pracowała na rzecz kilku krakowskich kancelarii adwokackich, specjalizując się przede wszystkim w prowadzeniu procesów w sprawach cywilnych i gospodarczych. Doradzała podmiotom gospodarczym w kwestiach związanych z zawieraniem transakcji handlowych, w tym nierzadko transakcji o międzynarodowym charakterze. Wielokrotnie występowała jako pełnomocnik w sprawach o ochronę dóbr osobistych, związanych z publikacjami internetowymi oraz działaniami mediów.

Drugi obszar specjalizacji adwokat Aleksandry Paluch-Gęgały, to doradztwo i pomoc prawna w sprawach związanych z opieką psychiatryczną (kwestie umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym, zgody na leczenie) oraz opiniowaniem przez biegłych psychologów i psychiatrów (analiza rzetelności sporządzonych opinii przez biegłych). Obecnie prowadzi własną praktykę adwokacką, świadcząc profesjonalne usługi prawne na rzecz przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

Aleksandra Paluch-Gęgała jest ponadto autorką bloga Psychologika Prawnika, poświęconego zagadnieniom prawa i psychologii, na którym dzieli się wiedzą z tego zakresu oraz opowiada o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości.

Prywatnie

Mieszkanka krakowskiego Podgórza, mężatka, wielbicielka dobrej prozy współczesnej. Znak rozpoznawczy: kubek czarnej kawy w ręce, bez którego nie wyobraża sobie udanego spaceru.

+48 505 446 928
Siedziba główna
ul. Krzemionki 24/7, 30-525 Kraków
TELEFON: +48 505 446 928
Pokaż na mapie