Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Siedziba główna
1ul. Grudziądzka 110-114 (Business Park), 87-100 Toruń
tel. +48 56 651 07 93
tel. +48 56 651 07 94
kom. +48 724 679 513
fax +48 56 621 13 81
Pokaż na mapie
2ul. Fordońska 74 (OPTIMUM PARK), 85-719 Bydgoszcz
tel. +48 691 398 321
fax +48 56 621 13 81
Pokaż na mapie
3ul. Władysława IV 43, 81-395 Gdynia
tel. +48 570 993 101
fax +48 56 621 13 81
Pokaż na mapie
Pokaż inne siedziby firmy »

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

TO, CO WYRÓŻNIA NASZĄ KANCELARIĘ PRAWNICZĄ NA TLE KONKURENCJI

Zajmujemy 44 miejsce w Polsce

Jesteśmy ekspertem w świadczeniu kompleksowej obsługi prawnej dla naszych Klientów. Należą do nich podmioty różnych branż i wielkości – od dużych spółek giełdowych po przedsiębiorców jednoosobowych. Pozwoliło nam to na szerokie poznanie i zrozumienie warunków prowadzenia biznesu. Dbałość o najwyższe standardy w obszarze wiedzy i relacji z Klientem przełożyła się na zbudowanie przez nas rozpoznawalnej marki, będącej dziś synonimem jakości.

Od dwudziestu lat rozwiązujemy problemy prawne naszych Klientów. Pracujemy dokładnie, nawet pod presją czasu. Nie boimy się niestandardowych i nowatorskich rozwiązań, opracowywanych w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku. Specjalizujemy się w prawie podatkowym, handlowym, giełdowym, prawie pracy, cywilnym, farmaceutycznym, własności intelektualnej i administracyjnym.

Nasz zespół tworzy ponad 45 prawników, specjalistów z różnych dziedzin. Dynamika prowadzenia biznesu oraz szybko zmieniające się środowisko prawne, motywują nas do ciągłego rozwoju i doskonalenia standardów.

  • szukamy rozwiązań, nie problemów
  • rzetelnie informujemy o ryzyku
  • duża efektywność
  • stałe bezpieczeństwo
  • zaufanie jest najważniejsze
  • znamy się na tym co robimy
  • niezmienna lojalność
  • całkowita poufność


TO CO NAS WYRÓŻNIA:

1. Szerokie widzenie i głębokie rozumienie biznesu 

Dzięki naszemu dwudziestoletniemu doświadczeniu w obsłudze podmiotów gospodarczych, różniących się nie tylko profilem ale też skalą prowadzonej działalności, dziś jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Naszym Klientom wskazujemy najkorzystniejsze rozwiązania, informujemy o potencjalnych i rzeczywistych ryzykach i zagrożeniach, rozwiązujemy problemy. Jesteśmy sprawdzonym i zaufanym partnerem.

2. Interdyscyplinarne zespoły obsługowe 

Wysoki poziom merytoryczny wymaga specjalizacji. Dlatego jedna osoba nie jest dziś w stanie zapewnić kompleksowej obsługi prawnej na wysokim poziomie. My kierujemy do obsługi każdego Klienta zespół specjalistów z różnych dziedzin – prawa handlowego, cywilnego, podatkowego, prawa pracy, jak również specjalistów procesowych, zajmujących się windykacją należności. Tylko wszechstronna znajomość specyfiki każdego Klienta może przełożyć się na owocną i satysfakcjonującą współpracę.

3. Racjonalne stawki 

Od zawsze wierzymy, że świadczenie obsługi prawnej Klientów, to nie tylko biznes, ale też misja. Dlatego nasze stawki ustalane są indywidualnie, w zależności od stopnia złożoności sprawy oraz możliwości finansowych Klienta. Wprowadzone przez nas rozwiązania informatyczne umożliwiają naszym Partnerom pełny wgląd w ewidencję prowadzonych dla nich czynności i poświęcony im czas. Chcemy być transparentni i w ten sposób budować wzajemne zaufanie.

4. Kompleksowa obsługa Klienta 

Jesteśmy przekonani, że tylko udzielenie całościowej odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta w zakresie obsługi prawnej, jest dla niego wartościowe. Dlatego dla naszych Partnerów świadczymy szeroko pojęte doradztwo z różnych dziedzin prawa, piszemy dla nich umowy oraz opiniujemy te już zawarte, monitorujemy zmiany legislacyjne, uczestniczymy w negocjacjach biznesowych, nadzorujemy realizowane przez nich projekty od strony prawnej, prowadzimy szkolenia dla pracowników oraz reprezentujemy ich w sądzie.

5. Nowoczesne narzędzia 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, wdrożyliśmy zaawansowane platformy komunikacji informatycznej, umożliwiające naszym Klientom natychmiastowy i bezpośredni dostęp on-line do wszelkich prowadzonych dla nich spraw oraz bezpośredni kontakt z dowolnie wybranym prawnikiem. Na co dzień praktykujemy videokonferencje. Bez względu na odległość, pozostajemy stale do dyspozycji naszych Klientów.

Zespół

Jarosław Ostrowski

DORADCA PODATKOWY, RADCA PRAWNY, WSPÓLNIK ZARZĄDZAJĄCY

Partner w przedsiębiorstwach prawniczych o zasięgu ogólnokrajowym. Założyciel i wspólnik zarządzający Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie ukończył prawo oraz podyplomowe studia z zakresu prawa europejskiego. Absolwent Szkoły Prawa Niemieckiego organizowanej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Uniwersytetem w Kolonii. Wieloletni wykładowca prawa podatkowego w Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu. Prowadzi również zajęcia ze studentami Doradztwa Podatkowego na UMK w Toruniu. Autor szeregu publikacji oraz referent podczas konferencji oraz szkoleń.

Specjalizacja / zainteresowania zawodowe

Od ponad dwudziestu lat efektywnie doradza przedsiębiorcom z szerokiego spektrum branż, ze szczególnym uwzględnieniem branży farmaceutycznej, budowlanej, spożywczej czy usług finansowych. Jako odpowiedzialny za kwestie podatkowe uczestniczył w szeregu projektów typu M&A czy też związanych z nabyciem bądź zbyciem nieruchomości (audyty podatkowe, modelowanie struktur, ocena skutków, pozyskiwanie interpretacji itd.). Z powodzeniem reprezentował Klientów w sporach o znaczącej wartości (postępowania kontrolne, podatkowe oraz sądowo-administracyjne. Posiada istotne doświadczenie w zakresie międzynarodowego opodatkowania, zwłaszcza w obszarze współpracy z krajami niemieckojęzycznymi.

Organizacje

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu, Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Języki

niemiecki, angielski

Piotr Bieniek

RADCA PRAWNY, WSPÓLNIK ZARZĄDZAJĄCY

Radca prawny. Współzałożyciel i wspólnik zarządzający Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koordynator Działu Prawa Korporacyjnego i Gospodarczego. Doradza przedsiębiorcom nieprzerwanie od 1999 r. Uczestniczył w radach nadzorczych spółek, był członkiem Komisji Rewizyjnej Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu.

Specjalizacja / zainteresowania zawodowe

Ekspert z zakresu prawa korporacyjnego i gospodarczego. Planuje i przeprowadza procesy powoływania i modelowania struktur korporacyjnych; łączenia, podziału i przekształceń podmiotów; restrukturyzacji kapitałowych, związanych ze zmianami składu wspólników itp. Doradza w zakresie umów strategicznych przedsiębiorstw; nabywania/zbywania akcji lub udziałów w spółkach; nabywania/zbywania/wnoszenia do spółek przedsiębiorstw, zorganizowanych części przedsiębiorstw lub istotnych aktywów; planowania struktur korporacyjnych na wypadek śmierci. Doradza i reprezentuje przed sądami w sprawach sporów korporacyjnych.

Organizacje

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu

Języki

angielski

Artur Kołcz

RADCA PRAWNY, WSPÓLNIK ZARZĄDZAJĄCY

Radca prawny, założyciel Kancelarii i wspólnik zarządzający. Urodzony w Kielcach, gdzie ukończył VI Liceum Ogólnokształcące. Następnie ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1994-1997 odbył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. W 1997 r. złożył egzamin radcowski. Karierę zaczynał w 1993 r, podejmując pracę w administracji rządowej. Następnie od 1994 związany z administracją samorządową w Urzędzie Miasta Torunia w zakresie obrotu nieruchomościami. Od 1998 r. do 2006 r. radca prawny Urzędu Miasta Torunia. Jednocześnie prowadził obsługę jednostek kultury oraz samorządów w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Występował jako pełnomocnik przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, w tym przed Sądem Najwyższym i Trybunałem Konstytucyjnym. Od 2007 r. Partner w przedsiębiorstwach prawniczych o zasięgu ogólnokrajowym. Założyciel i wspólnik zarządzający Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy. W Kancelarii twórca i szef działu administracji publicznej. Autor szeregu publikacji i wykładowca. Prywatnie miłośnik nart, gór, roweru oraz wypraw wędkarskich na akweny polarne. Pasjonat audiobooków i e-booków. Aktywnie interesuje się życiem społeczno-politycznym.

Specjalizacja / zainteresowania zawodowe

Zajmuje się prawem cywilnym, gospodarczym i administracyjnym. Specjalizuje się w prawie samorządowym, kontraktach budowlanych realizowanych przy udziale środków unijnych, partnerstwie publiczno-prywatnym, zagadnieniach dotyczących nieruchomości, działalności leczniczej oraz branżą odnawianych źródeł energii OZE, w szczególności, klastrów energetycznych. W Kancelarii odpowiedzialny za sprawy administracyjne.

Organizacje

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu

Języki

angielski

Galeria zdjęc kancelarii

Siedziba główna
ul. Grudziądzka 110-114 (Business Park), 87-100 Toruń
tel. +48 56 651 07 93
tel. +48 56 651 07 94
kom. +48 724 679 513
fax +48 56 621 13 81
Pokaż na mapie

wiper-pixel