Kancelaria Radców Prawnych Tomasz Czapczyński

Siedziba główna
1Al. gen. Józefa Hallera 78/2, 53-324 Wrocław
tel: 501 806 431
Pokaż na mapie
2Mikołaja Gomółki 12, 67-200 Głogów
tel: +48 (76) 727 31 78
Pokaż na mapie
Pokaż inne siedziby firmy »

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

AKTYWNOŚĆ ZAWODOWA TO KONIECZNOŚĆ ZMIERZENIA SIĘ Z ZASADAMI PRAWNYMI.

Mamy świadomość, że:

 • wciąż zmienna i niejednoznaczna wykładnia regulacji prawnych budzi wątpliwości,
 • interpretacja zawiłych przepisów i umów to odpowiedzialność,
 • decyzje biznesowe muszą być oparte na mechanizmach obowiązującego prawa.
 • Prowadzenie biznesu to konieczność zapewnienia zgodności wszelkich działań z normami prawnymi.

Powierz skomplikowaną materię prawną profesjonalistom z Kancelarii Radców Prawnych Tomasz Czapczyński.

Otrzymasz:

 • eksperckie doradztwo zespołu radców prawnych i adwokatów, którzy profesjonalnie zapewnią równowagę Twojego biznesu,
 • analizę wszystkich aspektów prawnych, związanych z działalnością firmy,
 • obsługę każdego obszaru przedsiębiorstwa, w zależności od potrzeb,
 • rzetelne rekomendacje i inicjatywę w podejmowaniu działań,
 • szybką identyfikację i stanowcze reakcje na ryzyka,
 • spokój i pewność, że Twoje decyzje biznesowe są bezpieczne i zgodne z prawem.

Proponujemy konkretne i bezpieczne czynności, które generują najlepsze rozwiązania kwestii prawnych w firmie. Analizujemy kompleksowo potrzeby, zasoby i otoczenie każdego biznesu.

Pamiętaj, że rzymska zasada ignorantia legis non exculpat (nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem) obowiązuje do dziś.

Zapraszamy do współpracy! Wskażemy właściwy kierunek!

Zespół

TOMASZ CZAPCZYŃSKI

WŁAŚCICIEL, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY, RADCA PRAWNY

W 2003 roku ukończyłem aplikację radcowską i zostałem wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Wałbrzychu.

Od lat obsługuję polskich i zagranicznych przedsiębiorców, jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne. Posiadam duże doświadczenie procesowe. Dzięki stałej współpracy z międzynarodową grupą consultingową ICG zrzeszającą kancelarie prawne z całego świata, nadzoruję szereg międzynarodowych projektów inwestycyjnych.

W życiu i w biznesie, stawiam na otwartość i zaufanie. Wiem, że oprócz wiedzy i doświadczenia, to podstawa sukcesu. Działam dynamicznie i dążę do skutecznych rozwiązań. Nie wyobrażam sobie swojej pracy bez umiejętności zrozumienia problemu, otwartości na ludzi i poczucia humoru. Pomagam przedsiębiorcom, jestem na bieżąco z ich wyzwaniami i każdego dnia przekonuję się, że biznes jest fascynujący. Spełniam się w tym, co robię. Lubię grać w golfa. Podczas rozgrywki pracuję nad sobą, nad techniką, nad skutecznością, bo w golfie liczy się rezultat. Jestem skupiony przy każdym dołku. Daje z siebie wszystko, żeby precyzyjnie uderzyć w piłkę i trafić do celu. Tak samo działam w biznesie.

Gdybym nie był prawnikiem, to zostałbym… prawnikiem.

SPECJALIZACJE:

 • prawo samorządowe
 • mediacje
 • procesy inwestycyjne
500 100 013

JACEK KRZYWANIA

RADCA PRAWNY

Pełnię funkcję szefa zespołu prawników kancelarii. Jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2013 roku ukończyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Od czerwca 2014 roku pracuję w kancelarii Czapczyński.

Specjalizuję się w opiniowaniu, redagowaniu oraz negocjowaniu umów handlowych. Doradzam przedsiębiorcom w zakresie prawa gospodarczego, handlowego i prawa pracy. Prowadzę rozmowy z kontrahentami oraz mediacje, dążące do pozasądowego rozwiązania sporu.

Obsługuję sprawy w języku polskim i angielskim.

Czuję satysfakcję z tego, że pomagam przedsiębiorcom. Jestem częścią mocnego, zgranego zespołu prawników, który wspiera ich w osiągnięciu celów biznesowych. Działam odpowiedzialnie i dynamicznie. Patrzę całościowo na powierzone mi sprawy. Zwracam uwagę na kontekst, okoliczności, sytuację.

Gdybym nie był prawnikiem, to zostałbym… inżynierem.

SPECJALIZACJE:

 • prawo gospodarcze
 • prawo handlowe
 • prawo pracy
506 396 516

MAGDALENA SZYDŁOWSKA

RADCA PRAWNY

W 1995 roku ukończyłam aplikację radcowską i zostałam wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

Specjalizuję się w prawie bankowym. Wiele lat zajmowałam się obsługą prawną Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., a następnie Banku Współpracy Europejskiej S.A. Doradzam przedsiębiorcom w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Mam duże doświadczenie w prowadzeniu spraw przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo zajmuję się prawem i postępowaniem administracyjnym.

Rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji wpisane jest w moje codzienne obowiązki. Działam szybko, skutecznie, odpowiedzialnie. W każdą sprawę wchodzę na 100% swoich możliwości. Identyfikuję problem, analizuję możliwe rozwiązania i szukam najlepszego wyjścia. Lubię góry i jazdę na nartach. Wędrówki oraz zimowa atmosfera stoku dają mi energię i radość.

Gdybym nie była prawnikiem, to zostałabym… architektem wnętrz.

SPECJALIZACJE:

 • prawo bankowe
 • prawo gospodarcze
 • prawo i postępowania administracyjne
 • prawo ubezpieczeń społecznych

501 806 431

ANNA KAŁUŻNA

RADCA PRAWNY

W 2015 roku ukończyłam aplikację radcowską i zostałam wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

Ukończyłam stacjonarne studia prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie studia podyplomowe LL.M. in International Commercial Law na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W Kancelarii Czapczyński pracuję od 2017 roku. Zajmuję się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców, w ramach której doradzam, redaguję i opiniuję umowy, sporządzam analizy prawne, a także reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych.

Obsługuję sprawy w języku polskim i angielskim.

W swojej praktyce zawsze staram się szukać optymalnych i kompromisowych rozwiązań. Uważam, że tylko aktywne i dynamiczne wsparcie odnosi skutek i daje klientowi poczucie bezpieczeństwa. Nie boję się wyzwań, każdego zadania podejmuję się z pełnym zaangażowaniem. Odpoczynku od codzienności poszukuję w górach.

Gdybym nie była prawnikiem, to zostałabym… reżyserem teatralnym.

SPECJALIZACJE:

 • prawo cywilne i gospodarcze
 • prawo handlowe
 • prawo pracy
572 508 900

ROBERT DROŻDŻ

RADCA PRAWNY

Ukończyłem Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Od 2010 roku pracuję w zawodzie prawnika. Specjalizuję się w prawie gospodarczym i handlowym, ze szczególnym akcentem na prawo spółek, prawo upadłościowe oraz prawo papierów wartościowych. Prowadzę zarówno sprawy korporacyjne, jak i gospodarcze procesy sądowe. Doradzam w temacie inwestycji budowlanych. Wykorzystuję zdobytą wiedzę z zakresu prawa zamówień publicznych.

Przez cztery lata byłem wykładowcą z zakresu prawa handlowego, prawa ochrony konsumentów i prawa ubezpieczeń gospodarczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Moja praca jest ciekawa i twórcza. Zwracam uwagę na indywidualne podejście do każdego klienta. Nie kieruję się szablonami, schematami, rutyną. Prowadzenie każdej sprawy rozpoczynam od uważnego wysłuchania Klienta. Dobra, otwarta rozmowa pozwala mi znaleźć najlepsze rozwiązanie. Czasami lubię uciec od cywilizacji. Wtedy można mnie spotkać albo pod żaglami albo na górskich ścieżkach.

Gdybym nie był prawnikiem, to zostałbym… inżynierem mechaniki pojazdów.

SPECJALIZACJE:

 • prawo gospodarcze i handlowe,
 • prawo upadłościowe,
 • kontrakty i prawo papierów wartościowych,
 • spory gospodarcze.
501 806 431

KONRAD BOŃCZAK

RADCA PRAWNY

Jestem absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Aplikację radcowską odbyłem we Wrocławiu gdzie w 2014 r. zostałem wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

W kancelarii zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorców, w tym w szczególności redagowaniem i opiniowaniem umów, sporządzaniem opinii prawnych, dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych oraz prawną windykacją wierzytelności. Reprezentuję również klientów kancelarii w postępowaniach sądowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem zarówno jako prawnik doradzający przedsiębiorcom w ramach zewnętrznych kancelarii prawnych, jak i jako in house lawyer, działający w ramach wewnętrznej struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa. Pozwoliło mi to lepiej zrozumieć biznesowy kontekst powierzanych mi spraw oraz poznać szerokie spektrum wyzwań, jakie pojawiają się w bieżącym funkcjonowaniu przedsiębiorcy.

Wolny czas staram się spędzać aktywnie – szczególnymi względami darzę snowboard, kolarstwo i od niedawna triathlon. Codzienną pogodę ducha zapewnia mi mój buldog angielski. Lubię dobre kino. Dla relaksu czytam powieści kryminalne.

W życiu prywatnym jestem osobą sumienną i konsekwentną i tak tez podchodzę do powierzanych mi zadań.

Gdybym nie był prawnikiem to zostałbym… pilotem wojskowym.

SPECJALIZACJE:

 • prawo cywilne
 • prawo gospodarcze
 • roszczenia odszkodowawcze
669 633 324

AGNIESZKA SZMIGIELSKA

ADWOKAT

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach prawo i psychologia.

W 2015 r. ukończyłam aplikację przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu, gdzie jestem wpisana na listę adwokatów. Zawodowo specjalizuję się w prawie rodzinnym (również międzynarodowym, w tym w zagadnieniach związanych z uprowadzeniem dziecka za granicę) i prawie karnym.

Psychologia jest moją pasją, zwłaszcza kliniczna. Moje zawodowe zainteresowania obejmują także problematykę pamięci w kontekście wiarygodności zeznań świadków. W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu oraz Uniwersytetem Wrocławskim prowadzę zajęcia ze studentami z zakresu prawa rodzinnego, prawa pracy i psychologii sądowej. W wolnych chwilach lubię czytać literaturę piękną, słuchać muzyki i rozmawiać z ludźmi.

SPECJALIZACJE:

 • prawo rodzinne
 • prawo opiekuńcze
501 806 431
Siedziba główna
Al. gen. Józefa Hallera 78/2, 53-324 Wrocław
tel: 501 806 431
Pokaż na mapie