Sobczak Maciejewska Kancelaria Radców Prawnych sp. p.

Siedziba główna
1Plac Dąbrowskiego 2 lok. 10 (prawa oficyna), 90-249 Łódź
+48 517 562 083
+48 570 891 021
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

ŁÓDZKA KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH
DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, OSÓB PRAWNYCH I INSTYTUCJI

Jesteśmy kancelarią radców prawnych z siedzibą w centrum Łodzi. Jako podmiot działamy od 2017 roku, po połączeniu naszych indywidualnych praktyk zawodowych.

Nasz zespół składa się z młodych i ambitnych radców prawnych nastawionych na świadczenie usług wysokiej jakości z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego z naszych klientów.

Świadczymy również usługi z zakresu przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Współpracujemy z księgowymi, doradcami podatkowymi i tłumaczami, aby zapewnić naszym klientom kompleksowe rozwiązania ich problemów.

Działamy w formie stałych obsług prawnych, co jest szczególnie wygodne dla przedsiębiorców potrzebujących regularnej współpracy z prawnikiem, ale także w formie przyjmowania pojedynczych zleceń lub udzielania porad. Zwłaszcza w tych ostatnich przypadkach jako radcy prawni współpracujemy z klientami również zdalnie, przez telefon lub za pomocą poczty elektronicznej. Dzięki temu w większości przypadków jesteśmy w stanie udzielać pomocy prawnej osobom z całej Polski.

Głównie działamy na terenie Łodzi, jednak w razie potrzeby dojedziemy do Klienta.

POTRZEBUJESZ PORADY? UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE!

Zespół

MAŁGORZATA MACIEJEWSKA

RADCA PRAWNY, PARTNER

Specjalizuję się przede wszystkim w prawie pracy oraz zagadnieniach z zakresu przetwarzania danych osobowych. Prawa pracowników są dla mnie szczególnie ważną kwestią. Jako radca prawny chcę również pokazywać przedsiębiorcom, jak powinni zabezpieczyć interesy swoich pracowników i jednocześnie nie narażać się na negatywne konsekwencje zaniedbywania obowiązków pracodawcy. Szkolę przedsiębiorców w zakresie ochrony danych osobowych i pełnię funkcję inspektora ochrony danych. Zajmuję się również prawem rodzinnym, konsumenckim, ubezpieczeń społecznych, spadkowym, cywilnym i administracyjnym. Posiadam doświadczenie zarówno w obsłudze przedsiębiorców jak i osób prywatnych – konsumentów, pracowników. Mam doświadczenie również z klientem zagranicznym. Prowadzę blog na temat prawa pracy i ubezpieczeń społecznych "Na rynku pracy".

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a aplikację radcowską ukończyłam przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. W czasie studiów byłam stypendystką programu Erasmus na włoskim uniwersytecie Universitá degli studi di Macerata, gdzie miałam kontakt z prawem włoskim oraz europejskim. Pracowałam i praktykowałam w kilku poznańskich i łódzkich kancelariach o różnych profilach i specjalizacjach. Dzięki temu zdobyłam szerokie doświadczenie i wyrobiłam sobie pogląd na to, w czym chcę się specjalizować i w jaki sposób chcę prowadzić własną kancelarię. Biegle władam językiem angielskim, posługuję się również językiem włoskim, a w podstawowym zakresie – rosyjskim i niemieckim.

W sprawach życia codziennego staram się wdrażać zasady fair trade i cruelty-free. Prywatnie można mnie spotkać na wydarzeniach związanych z filmem lub komiksem.


MARTA SOBCZAK

RADCA PRAWNY, PARTNER

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, obsłudze podmiotów gospodarczych oraz zagadnieniach dotyczących zatrudniania cudzoziemców. Doświadczenie zawodowe zdobywałam współpracując z uznanymi kancelariami adwokackimi oraz kancelariami radców prawnych, jak również w ramach własnej działalności, świadcząc jako radca prawny pomoc na rzecz klientów indywidualnych oraz biznesowych, w tym na rzecz agencji pracy tymczasowej. Posiadam bogate doświadczenie procesowe w sprawach rozwodowych, pracowniczych i odszkodowawczych. Prowadzę autorski blog poświęcony prawu rodzinnemu z elementami prawa pracy i ubezpieczeń społecznych "Prawo w rodzinie".

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystką programu mobilności studentów i doktorantów MOST na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jako radca prawny działam aktywnie pro publico bono. W okresie studiów byłam wolontariuszką łódzkiego oddziału fundacji Academia Iuris, udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej osobom niezamożnym. Biegle władam językiem angielskim. Posługuję się również językiem rosyjskim.

Marta Sobczak to radca prawny wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Galeria zdjęc kancelarii

Siedziba główna
Plac Dąbrowskiego 2 lok. 10 (prawa oficyna), 90-249 Łódź
+48 517 562 083
+48 570 891 021
Pokaż na mapie

wiper-pixel