Sobolewski Kielska Dąbrowska Grabowska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. k.

Siedziba główna
1ul. Puławska 111A lok 91, 02-707 Warszawa, Mokotów
tel. +48 692 665 678
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sobolewski Kielska Dąbrowska Grabowska jest zespołem doświadczonych prawników, reprezentującym zróżnicowane doświadczenie zawodowe, wywodzące się z praktyki prawa, biznesu, finansów i administracji publicznej.

Umiejętnie łączymy kompetencje niezbędne do świadczenia pomocy prawnej osobom indywidualnym w ich sprawach prywatnych, z najwyższymi kwalifikacjami do obsługi szeroko rozumianego biznesu.

W ramach obsługi biznesu strategicznym zamierzeniem Kancelarii jest dostarczanie Klientom kompleksowej asysty prawnej, obejmującej całość zagadnień związanych z normalnym funkcjonowaniem biznesu, a także w celu realizacji projektów specjalnych, na przykład transakcyjnych.

Patrzymy na problemy całościowo i w taki sam sposób je rozwiązujemy, zapewniając Klientowi optymalne rozwiązania, które opierają się na analizie i kreatywnym rozumowaniu obejmującym szereg dziedzin prawa, z uwzględnieniem celów biznesowych.

NASZE WARTOŚCI TO:

 • Niezawodność
 • Efektywność
 • Kreatywność


DLA KOGO PRACUJEMY

 • dla Przedsiębiorców działających w róznych formach prawnych (spółki osobowe, spółki kapitałowe)
 • dla przedsiębiorstw prywatnych a także notowanych na giełdach papierów wartościowych
 • dla firm które planują pozyskanie finansowania bankowego i niebankowego
 • dla jednostek samorządu terytorialnego
 • dla instytucji finansowych, takich jak banki, fundusze venture capital, fundusze private equity, firmy inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne
 • dla przedsiębiorstw rozwijających działalność na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej, w związku z czym w Kancelarii utworzyliśmy CCE Desk
 • dla osób indywidualnych, prowadząc ich sprawy prywatne, w tym procesowe
 • dla przedsiebiorstw zarówno o ustabilizowanej pozycji rynkowej, jak i dla start-up’w, firm znajdujących się we wczesnym etapie rozwoju (early stage) i firm wzrostowych (growth companies), dla których w ramach Kancelarii jest otwarty specjalny program Growth with SKDG
 • dla jednoosobowych przedsiębiorców, menedżerów i przedstawicieli wolnych zawodów
 • dla fundacji, stowarzyszeń

Zespół

LUDWIK SOBOLEWSKI

RADCA PRAWNA

Menedżer, ekspert w dziedzinie rynku finansowego i kapitałowego, ukończył aplikację sędziowską, radca prawny, doktor nauk prawnych, autor publikacji na temat rynku kapitałowego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Universite Pantheon-Assas (Paris II)

W doświadczeniu zawodowym między innymi: wiceprezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW), przewodniczący rady nadzorczej KDPW SA, BondSpot SA oraz Towarowej Giełdy Energii SA (TGE), prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, dyrektor generalny Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie (Bursa de Valori Bucuresti), przewodniczący rady dyrektorów Poczty Rumunii (Posta Romana), członek rad nadzorczych/rad dyrektorów spółek publicznych (notowanych na GPW i LSE) i niepublicznych, prezes Zarządu Głównego Zrzeszenia Prawników Polskich.

Edyta Dąbrowska

ADWOKAT

Magister historii i prawa, absolwentka Wydziału Historii oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła aplikację sędziowską etatową, doświadczenie zawodowe zdobyła pracując jako aplikant w sądzie, następnie jako Asesor w Sądzie, od 2008 r. członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Absolwentka Podyplomowych Studiów Prawa Podatkowego Instytutu Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw podmiotów gospodarczych w szczególności w zakresie prawa podatkowego, administracyjnego i prawa handlowego. Pomagała jako wolontariusz w centrum Praw Kobiet w Warszawie. Obsługiwała podmioty medyczne w zakresie prawa zamówień publicznych i kontraktów z NFZ.

ALEKSANDRA KIELSKA

ADWOKAT

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobyła pracując zarówno w korporacjach prawniczych jak i indywidualnych kancelariach adwokackich.

Specjalizuje się w pomocy prawnej oraz reprezentacji przed sądami osób fizycznych w sprawach z zakresu prawa karnego, prawa rodzinnego, spadków oraz prawa pracy. Współpracuje również z podmiotami gospodarczymi zapewniając im bieżącą obsługę prawną dotyczącą m.in. zakładania spółek handlowych, windykacji należności, przygotowywania umów oraz reprezentacji przed sądami w sporach między przedsiębiorcami.

PATRYCJA GRABOWSKA

ADWOKAT

Magister prawa, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończyła etatową aplikację prokuratorską, doświadczenie zawodowe zdobyła pracując jako prawnik w kancelarii adwokackiej, jako aplikant w sądzie i prokuraturze, następnie jako Asesor w Prokuraturze Rejonowej w Piasecznie, od 2010 r. członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie prowadzący własną kancelarię adwokacką.

Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw osób fizycznych w szczególności w zakresie prawa karnego (postępowanie przygotowawcze, reprezentacja w sądzie), prawa rodzinnego, spadkowego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz w prowadzeniu spraw podmiotów gospodarczych w szczególności w zakresie prawa administracyjnego i prawa handlowego.

Siedziba główna
ul. Puławska 111A lok 91, 02-707 Warszawa, Mokotów
tel. +48 692 665 678
Pokaż na mapie