Kancelaria Adwokacka Michał Kalata

Siedziba główna
1ul. 1 Maja 17B, 05-860 Płochocin
+48 784 007 077
Pokaż na mapie
2ul. Podwale 17 lok. 104, 00-252 Warszawa
+48 784 007 077
Pokaż na mapie
Pokaż inne siedziby firmy »

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

MISJA

Nasza kancelaria powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości pomoc prawną, dostosowaną do potrzeb przedsiębiorców w dobie Internetu, szybkiego rozwoju nowych technologii i zwiększonej ochrony danych osobowych.

Misją kancelarii jest dbanie o bezpieczeństwo prawne naszych Klientów i dokładanie starań, aby wdrożenie nowych regulacji prawnych było dla nich nie tylko obowiązkiem, ale także szansą na dalszy rozwój.

W swojej pracy stawiamy na profesjonalizm, solidność i terminowość.

NASZE SPECJALIZACJE

Świadczymy usługi na rzecz polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych, obejmujące profesjonalne doradztwo prawne we wszelkich umowach cywilnoprawnych i transakcjach handlowych.

Specjalizujemy się w prawie własności intelektualnej, ochronie danych osobowych, e-commerce oraz świadczeniu usług drogą elektroniczną. Mamy wieloletnią praktykę w zakresie umów wdrożeniowych z zakresu IT. Posiadamy również doświadczenie w zakresie obsługi prawnej innowacyjnych projektów internetowych, w tym z dziedziny telemedycyny.

Doradzamy w zakresie prawnych aspektów nabywania nieruchomości, najmu lokali mieszkalnych i użytkowych, ubezpieczeń majątkowych, a także w zamówieniach publicznych.

Zespół

MICHAŁ KALATA

ADWOKAT, ZAŁOŻYCIEL KANCELARII

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończył z wyróżnieniem.

Świadczy usługi prawne w zakresie wszelkich umów cywilnoprawnych, w szczególności kontraktów dotyczących nabycia wartości niematerialnych i prawnych przez spółki prawa handlowego.

Posiada ekspercką wiedzę z zakresu prawa własności intelektualnej i ochrony danych osobowych oraz wieloletnią praktykę w zakresie umów IT, w tym m.in. o stworzenie stron www i aplikacji mobilnych. Zapewnia kompleksowe wsparcie prawne w zakresie projektów internetowych w obszarach e-commerce i świadczenia usług drogą elektroniczną.

Doradza klientom w zakresie prawnych aspektów obrotu nieruchomościami, badania ich stanu prawnego oraz przygotowuje profesjonalne umowy najmu lokali mieszkalnych i użytkowych.

Adwokat Michał Kalata specjalizuje się także w prawie zamówień publicznych i oferuje klientom wsparcie prawne na etapie przygotowywania oferty przetargowej, jak również w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Ponadto, z powodzeniem reprezentował klientów przed sądami w skomplikowanych sprawach cywilnych, a także w postępowaniach przed zakładami ubezpieczeń.

Świadczy usługi na rzecz klientów z branży kreatywnej, wydawnictw i agencji reklamowych. Doradza prawnie twórcom dzieł literackich, fotograficznych i plastycznych.

Publikacje naukowe Michała ukazały się w Przeglądzie Sądowym, Zeszytach Cywilistycznych Lege Artis oraz w Przeglądzie Prawniczym Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracuje w języku polskim i angielskim.

Komunikatywnie posługuje się językami: niemieckim, francuskim i włoskim.

+48 784 007 077
Siedziba główna
ul. 1 Maja 17B, 05-860 Płochocin
+48 784 007 077
Pokaż na mapie