Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner

Siedziba główna
1ul. Świętojańska 53/6, 81-391 Gdynia
tel. +48 537 404 455
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Od ponad 15 lat pomagam Klientom w podjęciu decyzji - iść do sądu czy jednak usiąść i się porozumieć.

Doświadczenie procesowe zebrane w pracy Kancelarii, a wcześniej przez 5 lat orzekania, pozwala mi właściwą ocenę ryzyka.

Prowadzimy różne sprawy, ale głównie zajmujemy się doradzaniem przedsiębiorcom, lekarzom, deweloperom, ale też ich klientom - w sytuacjach kryzysowych. 

Czasami uda się porozumieć - bo wiedząc jakie są koszty finansowe i inne prowadzenia sporu, podejmujesz decyzję bardziej racjonalną, mimo emocji, które Tobą targają.

Więcej dowiesz się na stronie Kancelarii: www.kancelaria-koenner.pl

Zespół

MAREK KOENNER

RADCA PRAWNY, DOKTOR NAUK PRAWNYCH

Prowadzę Kancelarię od ponad 14 lat. Wcześniej przez 5 lat byłem sędzią i orzekałem w sądach cywilnych i gospodarczych. Ponadto przez 8 lat uczyłem na Uniwersytecie Gdańskim procedury cywilnej.

Dlatego też na sali rozpraw czuję się jak ryba w wodzie. Więcej czasu spędzam w sądzie niż za biurkiem przed komputerem.

Zdradzę Ci, jaka największa niespodzianka spotkała mnie po wyjściu z sądu na rynek.

Otóż sędziowie - wbrew powszechnemu poglądowi - są jednak specjalistami. Nie w rozumieniu branżowym, ale w odniesieniu do systemu prawa - czyli sędzia w sądzie cywilnym jest cywilistą, a w karnym jest karnistą. A w sądzie gospodarczym? Oczywiście też jest cywilistą.

Sędzia ma więc pogłębioną wiedzę z danej dziedziny prawa i olbrzymie doświadczenie procesowe. Niemniej sędzia rozpoznaje sprawę, która wpływa do jego referatu, czyli analizuje temat już zaistniały.

Natomiast w pracy radcy prawnego konieczna jest często analiza w szerszym kontekście, a często też próba znalezienia rozwiązania w celu uniknięcia procesu. Dlatego też w działalności Kancelarii zajmuję się również analizą i przygotowywaniem umów, ugód, przeprowadzaniem audytów i wdrażaniem w firmach rozwiązań po to, żeby zapobiegać ewentualnym problemom.

Niezależnie jednak od tego szerokiego zakresu pomocy prawnej, której udzielam osobom i firmom, a w większym zakresie lekarzom i podmiotom leczniczym, o czym możesz przeczytać niżej, moją pasją jest proces cywilny we wszelkich jego odsłonach. A w tym oczywiście procesy o błąd medyczny.

Ten dualizm świadczonej pomocy prawnej jest tylko pozorny - dlatego, że procesu zawsze trzeba unikać, chyba że nie ma już innego wyjścia. Stąd wybór, jaki Ci przedstawiłem na górze strony: ugoda albo sąd.

Drugą moją wielką pasją są szkolenia. Głównym ich celem jest nie tylko poszerzenie Twojej wiedzy prawnej, ale wskazanie instrumentów i działań po to, żeby chronić się przed ryzykiem prawnym. Najważniejsze jest dla mnie Twoje prawne bezpieczeństwo po to, żebyś mógł zajmować się tym, co lubisz najbardziej i co sprawia Ci satysfakcję nie myśląc o prawnych problemach.

W ramach pracy Kancelarii współpracuję z radcami prawnymi, adwokatami, a także z aplikantami. Jeśli zachodzi taka potrzeba, korzystam z pomocy lekarzy, kosmetologów, rzeczoznawców, doradców podatkowych i innych specjalistów.

+48 537 404 455
Siedziba główna
ul. Świętojańska 53/6, 81-391 Gdynia
tel. +48 537 404 455
Pokaż na mapie