KORGÓL GŁABOWSKI KANCELARIA ADWOKACKO-RADCOWSKA

Siedziba główna
1ul. Bogurodzicy 2/1, 70-400 Szczecin
tel.: 91 433 69 34
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

W ramach prowadzonych przez nas indywidualnych kancelarii – Kancelarii Adwokackiej Adwokat Katarzyny Marii Korgól i Kancelarii Radcy Prawnego Dariusza Głabowskiego świadczymy pomoc prawną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb Klienta. Od lat mamy tę samą misję – poszukujemy skutecznych rozwiązań prawnych, łącząc nasz entuzjazm, kreatywność i bogate doświadczenie zawodowe. Działamy z myślą o Klientach, którzy cenią sobie zaangażowanie, precyzję, uczciwość, a także zrozumienie i empatię. Myślimy i pracujemy niestereotypowo – przekłada się to na umiejętność konstruowania  nietypowych rozwiązań prawnych.

Wiemy, jak ważne w naszej pracy jest zaufanie, dlatego dbamy o poufność, pamiętając o jednej z najważniejszych zasad deontologii zawodowej, jaką jest tajemnica zawodowa. Przejawem naszej rzetelności jest analiza sytuacji prawnej naszych Klientów w trakcie pierwszego spotkania. Antycypujemy szanse wygranej, rzetelnie informujemy o potencjalnym ryzyku i kosztach z nim związanych. Nigdy nie rekomendujemy Klientom inicjowania spraw sądowych, których szanse na wygraną są znikome. Na każdym etapie sprawy Klient szczegółowo zapoznawany jest z przebiegiem postępowania oraz wszelkimi czynnościami podejmowanymi w sprawie. Mając na uwadze, jak ważne jest przewidywanie kosztów działania profesjonalnego pełnomocnika, pozostajemy elastyczni w zakresie ustalania wynagrodzenia.

Wszystko to sprawia, że  relacja z naszymi Klientami staje się formą partnerstwa, której przejawem jest nieustanne przekonanie, że stoimy po tej samej stronie barykady. Nasi Klienci są certyfikatem naszego rzetelnego i skutecznego działania, a długoletnia współpraca z wieloma z nich jest naszą największą satysfakcją.

Zespół

KATARZYNA MARIA KORGÓL

ADWOKAT

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji. Po ukończeniu aplikacji adwokackiej wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie.

Specjalizuje się w prawie rodzinnym, cywilnym, spadkowym oraz prawie pracy. Prowadzi sprawy karne i sprawy karne gospodarcze, reprezentując Klientów na każdym etapie postępowania. Dysponuje bogatym doświadczeniem procesowym w zakresie spraw rozwodowych, alimentacyjnych, dotyczących uprawnień rodzicielskich. W zakresie zainteresowań Mecenas Katarzyny Korgól od kilku lat znajduje się także szeroko rozumiane prawo mieszkaniowe, obejmujące w szczególności zagadnienia związane z prawem spółdzielczym, najmem lokali oraz ochroną praw lokatorów.  

W ramach prowadzonej indywidualnej Kancelarii Adwokackiej w Szczecinie świadczy pomoc prawną na rzecz Fundacji Studia Psychologii Zdrowia z siedzibą w Pruszkowie, jak również współpracuje z wieloma organizacjami, których statutowym celem jest ochrona zwierząt.

Efektywne łączenie ponad siedmioletniego doświadczenia zawodowego z przygotowaniem merytorycznym oraz empatią umożliwia wypracowanie w ramach świadczonego doradztwa prawnego nieszablonowych, a przede wszystkim skutecznych rozwiązań.

Tel.: 502 768 992

DARIUSZ GŁABOWSKI

RADCA PRAWNY

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Po ukończeniu aplikacji radcowskiej wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w obsłudze podmiotów gospodarczych od 2005 roku. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i odszkodowawczego, jak również w zakresie obsługi przedsiębiorców, w szczególności na rynku usług budowlanych. Od kilku lat reprezentuje klientów w sporach sądowych wytaczanych z powództwa Funduszy Sekurytyzacyjnych, jak również w sprawach, których przedmiotem są tzw. polisolokaty oraz klauzule abuzywne.

Posiada bardzo duże doświadczenie w sprawach upadłościowych. Doradza firmom potrzebującym restrukturyzacji – zarówno tym, które są już w trakcie tego postępowania jak i tym, co do których wszczęcie postępowania jest dopiero przygotowywane. Sporządza wnioski o ogłoszenie upadłości zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, a także reprezentuje klientów przed sądem upadłościowym – odpowiednio działając w roli pełnomocnika upadłego lub wierzyciela.

Od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem prawnym osobom fizycznym w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Profesjonalizm i kilkunastoletnia praktyka prawnicza determinuje gwarancję najwyższego standardu usług oferowanych w ramach Kancelarii Radcy Prawnego Dariusza Głabowskiego z siedzibą w Szczecinie.

Tel.: 609 828 072

Galeria zdjęc kancelarii

Siedziba główna
ul. Bogurodzicy 2/1, 70-400 Szczecin
tel.: 91 433 69 34
Pokaż na mapie