KANCELARIA PRAWNO - DORADCZA
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.” - Albert Einstein.
Jesteśmy polską, niezależną, dynamicznie rozwijającą się kancelarią prawno - doradczą, łączącą doskonałą znajomość specyfiki lokalnego i międzynarodowego rynku telekomunikacyjnego i pocztowego, e-commerce oraz komunikacyjny know-how na międzynarodowym poziomie.
Doświadczenie regulacyjne jako osoby pełniącej funkcję krajowego organu regulacyjnego daje nam unikalną kompetencję w obszarze mechanizmów obowiązujących na rynkach regulowanych. Naszym Klientom oferujemy najwyższy standard usług doradczych w dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności telekomunikacyjnej i pocztowej, a także zakresem działania administracji publicznej oraz funduszy europejskich.
NASZ ZESPÓŁ
W dzisiejszych czasach potrzeby nowocześnie zarządzanej firmy może zapewnić wyłącznie dysponowanie zapleczem odpowiednich specjalistów. MMI Proconnect współpracuje z wszechstronnie wykształconymi radcami prawnymi, adwokatami oraz inżynierami dysponującymi bogatym doświadczeniem zdobytym podczas realizacji złożonych projektów.
Nasi eksperci zdobywali doświadczenie pracując w międzynarodowych korporacjach z branży, a także w urzędach administracji publicznej.
CO NAS WYRÓŻNIA
Jesteśmy polską, niezależną, dynamicznie rozwijającą się kancelarią prawno - doradczą, łączącą doskonałą znajomość specyfiki lokalnego i międzynarodowego rynku telekomunikacyjnego i pocztowego, e-commerce oraz komunikacyjny know-how na międzynarodowym poziomie. Doświadczenie regulacyjne jako osoby pełniącej funkcję krajowego organu regulacyjnego daje nam unikalną kompetencję w obszarze mechanizmów obowiązujących na rynkach regulowanych.
Naszym Klientom oferujemy najwyższy standard usług doradczych w dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności telekomunikacyjnej i pocztowej, a także zakresem działania administracji publicznej oraz funduszy europejskich.
Cechują nas:
„Naszym celem, jako przedsiębiorstwa, jest nie tylko najlepszy, lecz wręcz wyjątkowy poziom obsługi klienta.” Sam Walton.
DOŚWIADCZENIE
Doświadczenie zespołu MMI Proconnect to nie tylko wieloletnia praca nad implementacją prawa unijnego do polskiego porządku prawnego, rozwojem infrastruktury telekomunikacyjnej, rynku pocztowego, w tym e – commerce, likwidowaniem barier inwestycyjnych i prawnych, czy rozwojem społeczeństwa informacyjnego z poziomu administracji państwowej.
To także znajomość procesów negocjacyjnych, tajników dyplomacji oraz obycie międzynarodowe związane z udziałem w pracach organizacji takich jak Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, Rada Unii Europejskiej czy BEREC (Organ Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej).
Doświadczenie MMI Proconnect to jednak przede wszystkim realny i długoletni wpływ na sektor telekomunikacji w Polsce poparty konkretnymi osiągnięciami
WSPÓLNIK ZARZĄDZAJĄCY. RADCA PRAWNY
Ekspert z ponad 16 letnim doświadczeniem na rynku telekomunikacyjnym. Absolwentka prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W latach 2012 – 2016 Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, krajowego regulatora rynku telekomunikacji i poczty.
Karierę rozpoczęła w 1998 r. jako aplikant radcowski w Kancelarii radców prawnych. Od 2001r. w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji, odpowiadała za prowadzenie spraw sądowych. Następnie po przekształceniach regulatora w Urząd Komunikacji Elektronicznej, jako Dyrektor Departamentu Prawnego, brała czynny udział w opracowywaniu rozstrzygnięć podejmowanych przez Urząd na postawie prawa telekomunikacyjnego, prawa pocztowego i administracyjnego, jak również prawa europejskiego.
W latach 2001 2004 prowadziła także prywatną praktykę prawniczą, świadcząc usługi z zakresu prawa budowlanego, zamówień publicznych, kodeksu cywilnego oraz szeroko rozumianej obsługi korporacyjnej.
W latach 2009-2012 pełniła funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, będąc odpowiedzialną za polski rynek telekomunikacyjny. Inicjatorka Okrągłego Stołu Szerokopasmowego w Polsce, platformy wymiany wiedzy i informacji pomiędzy rządem, samorządami i przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi.
Swoją działalność w rządzie skoncentrowała głównie na nowelizacji prawa doprowadzając do zmian zgodnych z prawodawstwem unijnym i wprowadzaniu zapisów ułatwiających inwestycje w budowę sieci telekomunikacyjnych oraz ochronę konsumenta.
Jako Prezes UKE aktywnie wpływała na stan ryku telekomunikacyjnego w Polsce, m.in. uwalniając częstotliwości w pasmach 1800 MHz, 800 MHz i 2,6 GHz, inicjując liczne kampanie i akcje pro-konsumenckie, analizując jakość usług telekomunikacyjnych czy doprowadzając poprzez regulacje do spadku cen telefonii komórkowej czy wzrostu wartości rynku Internetu mobilnego o 132%.
MOJE OSIĄGNIĘCIA
Cyfryzacja telewizji naziemnej:
Wspieranie rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej:
Walka z wykluczeniem cyfrowym, działania na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych i równym dostępem do ICT wśród kobiet i mężczyzn:
Rynek pocztowy:
Osiągnięcia na forum międzynarodowym:
Przewodniczenie obradom Forum Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego (World Summit on Information Society Forum).
WSPÓLNIK ZARZĄDZAJĄCY
Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w administracji rządowej. Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku oraz Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Doktorantka na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie wykłada „Ochronę konsumentów w Internecie”.
W latach 2012-2014 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, odpowiedzialna za telekomunikację, pocztę i fundusze unijne.
Karierę zawodową rozpoczęła w 1999 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W latach 2004 – 2010 związana z Urzędem Komunikacji Elektronicznej na stanowisku naczelnika Wydziału Legislacji i Prawa Unijnego. Następnie, w latach 2010-2012 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Telekomunikacji w Ministerstwie Infrastruktury.
Jako podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji odpowiadała za sprawy związane z telekomunikacją o zasięgu ogólnopolskim tj. cyfryzację telewizji naziemnej w Polsce, opracowanie i wdrożenie strategii Państwa w obszarze budowy Internetu szerokopasmowego (Narodowy Plan Szerokopasmowy) oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wykonywała również zadania związane z nadzorem właścicielskim wobec Poczty Polskiej S.A. Przez wiele lat uczestniczyła w pracach związanych z programami strategicznymi, a także będącymi ich efektem zmianami legislacyjnym w zakresie prawa europejskiego, jak i krajowego.
Pod jej kierunkiem powstały takie dokumenty jak Narodowy Plan Szerokopasmowy czy „Poradnik dla zarządców dróg”. Jest autorką wielu nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, w tym ostatnie dużej nowelizacji ustawy – Prawo telekomunikacyjne z 2013 r.
MOJE OSIĄGNIĘCIA
Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego zakładającego:
Ustawa prawo pocztowe.
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji.
Fundusze Unijne:
Osiągnięcia na forum międzynarodowym:
Odpowiedzialna za kampanię w wyborach Polski do Rady Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU oraz Magdaleny Gaj na zastępcę sekretarza generalnego. Obie kampanie zakończone sukcesem. Polska utrzymała swoje członkowstwo w Radzie ITU, a polska kandydatka osiągając 1/3 wszystkich głosów osiągnęła wynik najwyższy z dotychczas osiąganych przez polskich kandydatów.