Kancelaria prawna LEXNORD

Siedziba główna
1ul. Dąbrówki 16, 40-081 Katowice
+48 516 076 132
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Kancelaria LexNord to zgrany zespół specjalistów, których wyróżnia fachowe podejście, dbałość o każdy detal i doświadczenie na arenie międzynarodowej – głownie na obszarze Skandynawii. Korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że działamy tylko w Państwa interesie.

Każdy Klient jest dla nas tak samo ważny. Wiemy, że każda sprawa wymaga indywidualnego traktowania. W LexNord nie szkoda nam czasu na dogłębne analizy sytuacji i materiału. To klucz do sukcesu w wielu trudnych sporach sądowych.

Pomagamy osobom prywatnym i przedsiębiorcom, działającym w różnych branżach, w tym również z sektora IT i e-commerce, transportu i spedycji. Specjalizujemy się w prawie dla firm i sporach z bankami.

Każdą sprawę doprowadzamy do szczęśliwego końca, którym, zgodnie z naszą filozofią, jest moment, w którym nasz Klient może odetchnąć z ulgą.

LexNord – twarde prawo, które znamy! Wykorzystamy to, aby zadbać o Państwa interesy.

W czym możemy pomóc? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.


PRAWO BANKOWE I SPORY Z BANKAMI

Wspieramy przedsiębiorców i osoby prywatne kompleksową obsługą spraw z zakresu prawa bankowego. Reprezentujemy naszych Klientów i ich interesy w trudnych sprawach i sporach z bankami.

ODSZKODOWANIA

Wiemy jak walczyć o sprawy naszych Klientów. Pomagamy w dochodzeniu odszkodowań za straty rzeczowe i osobowe w zakresie odszkodowań komunikacyjnych, odszkodowań z tytułu błędów medycznych i odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy.

PRAWO CYWILNE

Jesteśmy specjalistami od prawa cywilnego i oferujemy profesjonalne doradztwo prawne w tym zakresie. Aktywnie wspieramy naszych Klientów w trakcie negocjacji umów, starannie analizując dokumentację prawną.

PRAWO AUTORSKIE i E-COMMERCE

Radzimy i obsługujemy przedsiębiorców w zakresie prawa autorskiego, a w tym z branży nowoczesnych technologii i coraz popularniejszego sektora e-commerce. Jesteśmy otwarci na ciekawe rozwiązania i pomagamy startupom w rozwoju, zapewniając im opiekę prawną.

PRAWO GOSPODARCZE

Wspieramy polskich przedsiębiorców i firmy, zapewniając im pomoc prawną z zakresu prawa gospodarczego. Oferujemy przy tym kompleksowy konsulting, pomoc w zakresie rejestracji spółek oraz innych podmiotów gospodarczych, a także profesjonalne przygotowanie pełnej dokumentacji

PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Świadczymy profesjonalną obsługę prawną, której celem jest skuteczne uzyskiwanie i sprawne udzielanie oraz pozyskiwanie zamówień publicznych. Opiniujemy, opracowujemy i analizujemy dokumentację, sporządzamy pisma i wnioski. Wszystko po to, aby utorować naszym Klientom drogę do udanego przetargu.

Zespół

DOROTA PILARCZYK

RADCA PRAWNY, WŁAŚCICIELKA KANCELARII
Specjalizacje: prawo bankowe i spory z bankami.

Dorota Pilarczyk to specjalistka od prawa bankowego i sporów z bankami, która pomaga w pozornie przegranych walkach i potrafi wywalczyć dla swoich Klientów pozytywny wynik. Zajmuje się również postępowaniami egzekucyjnymi. W czasach, w których banki, określające się mianem instytucji zaufania publicznego, a w rzeczywistości dbające jedynie o swoje interesy, potrzebny jest radca prawny, który staje po stronie ludzi.

Wiedzę i wykształcenie zdobywała na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie zdobyła między innymi podczas aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Po jej zakończeniu pracowała jeszcze kilka lat w znanej i szanowanej kancelarii w Gliwicach. Na liście swoich sukcesów ma również doświadczenie międzynarodowe, zdobyte dzięki współpracy z Funduszem Inwestycyjnym Black Pearls.

Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka dwójki dzieci, która resztki wolnego czasu chętnie spędza na siłowni, wyciskając z siebie siódme poty podczas treningów tabaty.

JOANNA SCHODZIŃSKA

PRAWNIK
Specjalizacje:
prawo odszkodowawcze, prawo spółek handlowych

Joanna Schodzińska jest specjalistką z szeroką wiedzą na temat odszkodowań i prawa transportowego. Z kancelarią LexNord jest czynnie związana zawodowo od ponad 6 lat. Jej największe sukcesy skupiają się wokół prawa transportu oraz obsługi spółek kapitałowych.

Po pracy Joanna najchętniej spędzam czas z rodziną, gra w tenisa i odpoczywa przy dźwiękach dobrej muzyki.

Siedziba główna
ul. Dąbrówki 16, 40-081 Katowice
+48 516 076 132
Pokaż na mapie