Kancelaria Prawna Żydek Pliszka Korcik

Siedziba główna
1ul. Legnicka 57W/18, 54-203 Wrocław
TELEFON
71 321 54 85
501 570 889
FAX
71 321 54 86
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Za punkt wyjścia do doradztwa prawnego przyjmujemy dokładne zrozumienie potrzeb Klienta – oferujemy rozwiązania prawne odpowiadające specyfice prowadzonej działalności.

Naszym Klientom zapewniamy kompleksową opiekę – dzięki budowaniu trwałych relacji i długofalowej współpracy znamy ich sprawy, czuwamy nad ich przedsiębiorstwami.

Stawiamy na proste, klarowne rozwiązania – pomagamy osiągnąć konkretne cele, zdejmując z Klientów ciężar zarówno bieżących kwestii prawnych, jak i doradzając w sprawach poważnych i niestandardowych.

Wierzymy, że dzięki naszemu zaangażowaniu, rzetelnej pracy i wiedzy, jesteśmy dla naszych Klientów ważnym i cenionym doradcą.

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

Kancelaria Prawna Żydek Pliszka Korcik to zespół 20 osób – głównie specjalistów z zakresu prawa, ale także z zakresu unijnych dotacji i dopłat dla rolnictwa. Kontynuujemy działalność Kancelarii Prawnej Żydek & Żydek, opartej pierwotnie o działającą od roku 2005 Kancelarię Prawną Tomasza Żydka oraz Kancelarię Radcy Prawnego Anity Żydek, przekształconej w Kancelarię Prawną Żydek & Pliszka w roku 2014.

Stoją za nami zarówno doświadczenie i wiedza, zdobyte dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jak również energia i pasja - połączenie tych elementów to niewątpliwy atut Kancelarii.

Zespół

TOMASZ ŻYDEK

WSPÓLNIK, PRAWNIK

Tomasz Żydek jest specjalistą z zakresu prawa rolnego, handlowego i gospodarczego. Klientom Kancelarii doradza w szczególności w zagadnieniach dotyczących tworzenia grup producentów, pozyskiwania przez nie dotacji – w tym na inwestycje – oraz bieżącego funkcjonowania grup. Zajmuje się także kwestiami podatków w rolnictwie.

Doświadczenie nabyte dzięki wieloletniej obsłudze podmiotów z branży rolnej – zarówno spółek, jak i rolników indywidualnych – oraz szeroka wiedza na temat specyfiki działalności rolniczej pozwalają mu na trafną ocenę potrzeb klienta i proponowanie najlepiej odpowiadających im rozwiązań, indywidualnie dobranych i często nieszablonowych.

W obszarze szczególnego zainteresowania Tomasza Żydka znajdują się zagadnienia związane z nieruchomościami rolnymi, transakcjami obrotu tymi nieruchomościami oraz dotyczące stosunków z Agencją Nieruchomości Rolnych.

Oprócz świadczenia obsługi prawnej Tomasz Żydek prowadzi szkolenia specjalistyczne z zakresu prawa rolnego, w szczególności dotyczące grup producentów rolnych, bierze udział w konferencjach jako prelegent i publikuje artykuły w prasie specjalistycznej.

Założyciel indywidualnej kancelarii prawnej, która przekształciła się w Kancelarię Prawną Żydek & Żydek, prowadzoną wspólnie z radcą prawnym Anitą Żydek, a następnie – w Kancelarię Prawną Żydek Pliszka Korcik.

ANITA ŻYDEK

RADCA PRAWNY, WSPÓLNIK

Anita Żydek świadczy usługi doradztwa prawnego z zakresu prawa administracyjnego, gospodarczego, handlowego i cywilnego. Jej doświadczenie obejmuje doradztwo na rzecz inwestorów polskich i zagranicznych w bieżącym prowadzeniu przez nich działalności gospodarczej jak i procesach inwestycyjnych, w tym budowlanych. Reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi, ARiMR, ARR, Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Wojewódzkim.

W Kancelarii odpowiada za sprawy z zakresu prawa cywilnego (materialnego i procesowego), gospodarczego, administracyjno-unijnego, prawa rolnego w aspekcie grup producentów owoców i warzyw. Prowadzi również sprawy wywłaszczeniowe oraz ograniczające właścicieli w korzystaniu z ich nieruchomości.

Anita Żydek ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego w 2002 r. W okresie studiów odbywała praktykę w kancelarii prawniczej stowarzyszonej z Ernst & Young. Od 2002 do 2008 roku była zatrudniona we wrocławskim oddziale największej w Polsce kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka. W 2008 roku uzyskała tytuł radcy prawnego i rozpoczęła prowadzenie własnej Kancelarii.

Współtworzyła obecny zespół prawników i ekonomistów, który obecnie liczy łączenie 21 osób i jest dumą Kancelarii.

W czasie wolnym lubi medytować i zgłębiać zagadnienia związane z psychologią.

JAKUB PLISZKA

RADCA PRAWNY, WSPÓLNIK

Jakub Pliszka jest specjalistą z zakresu prawa gospodarczego, prawa rolnego oraz unijnych regulacji w zakresie programów wsparcia dla podmiotów z branży rolnej. W obszarze jego zainteresowań znajdują się również zagadnienia z zakresu prawa handlowego. Z sukcesami reprezentuje Klientów w licznych postępowaniach administracyjnych, jak i sporach sadowoadministracyjnych przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym (głównie z państwowymi agencjami płatniczymi). W Kancelarii zajmuje się również reprezentowaniem Klientów przed sądami powszechnymi.

Z Kancelarią związany od początku kariery zawodowej, tj. od roku 2007, w tym czasie świadczył pomoc prawną na rzecz wielu podmiotów (spółek osobowych, kapitałowych, ale również gospodarstw rolnych i rolników indywidualnych), głównie z branży rolnej, spożywczej oraz przetwórczej. Uczestniczył i doradzał w procesie tworzenia ponad 200 grup producentów rolnych na terenie całego kraju.

Jakub Pliszka ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia na prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikację radcowską odbywał przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Od 2013 roku jest wpisany na listę radców prawnych.

Prywatnie interesuje się turystyką górską.

KATARZYNA KORCIK

RADCA PRAWNY, WSPÓLNIK

Katarzyna Korcik świadczy Klientom kancelarii pomoc prawną w zakresie szeroko pojętego prawa administracyjnego, w tym prawa ochrony środowiska i prawa żywnościowego. W Kancelarii Prawnej Żydek Pliszka Korcik zdobyła bogate doświadczenie we wspieraniu przedsiębiorców w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sporów z rządowymi agencjami płatniczymi, wynikłymi na tle przyznawania i rozliczania dotacji unijnych.

Zawodowe zainteresowania Katarzyny Korcik koncentrują się również na doradztwie w obszarze stosunków handlowych – zarówno na etapie konstruowania i konsultowania kontraktów, jak również w toku sporów sądowych. Specjalizuje się ponadto w zagadnieniach dotyczących prawa pracy.

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako stypendystka programu Socrates Erasmus, studiowała prawo Unii Europejskiej na Universität Mannheim w Niemczech.

Związana z Kancelarią od samego początku kariery zawodowej – od roku 2009.

Galeria zdjęc kancelarii

Siedziba główna
ul. Legnicka 57W/18, 54-203 Wrocław
TELEFON
71 321 54 85
501 570 889
FAX
71 321 54 86
Pokaż na mapie