Agnieszka Sikorska Kancelaria Adwokacka

Siedziba główna
1UL. M. KONOPNICKIEJ 1, 58-300 WAŁBRZYCH
TEL. (+48) 787 453 612
FAX (+48) 746 604 677
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

W SWOJEJ PRACY ZAWODOWEJ ŚWIADCZĘ POMOC PRAWNĄ KLIENTOM INDYWIDUALNYM ORAZ PRZEDSIĘBIORCOM

Specjalizuję się w dziedzinach prawa szczegółowo wskazanych w części "Specjalizacja kancelarii", jednak moja wiedza i doświadczenie obejmują także inne, niewymienione, kategorie spraw.

Wykonuję następujące czynności:

  • udzielanie porad prawnych,
  • sporządzenie opinii prawnych,
  • sporządzanie wszelkich pism procesowych i pozaprocesowych, tj. wezwania do zapłaty, pozwy, wnioski, apelacje, zażalenia, kasacje, skargi kasacyjne, odwołania,
  • zastępstwo procesowe przed sądami wszystkich instancji oraz reprezentacja przed innymi podmiotami (prokuratura, policja, organy administracji publicznej).

Świadczę pomoc prawną w Wałbrzychu i okolicach, a także w pozostałych miejscowościach z obszaru Sądu Okręgowego w Świdnicy. Zajmuję się także sprawami spoza tego terytorium, w innych miastach w Polsce, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Do moich klientów należą też osoby mieszkające za granicą, którym pomagam w uporządkowaniu spraw prawnych w Polsce.

Moja kancelaria mieści się w centrum Wałbrzycha przy ul. Konopnickiej 1 - zaledwie kilkadziesiąt metrów od Sądu Rejonowego w Wałbrzychu (wejście z parteru przez O.K. Home Nieruchomości). Jest czynna od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: poniedziałek, środa, piątek - od 8 do 16, wtorek, czwartek - od 9.30 do 17.30, a także w innych terminach po uprzednim kontakcie i umówieniu się.

Zespół

AGNIESZKA SIKORSKA

ADWOKAT

MOJA DROGA DO ZAWODU ADWOKATA BYŁA DŁUGA I POPRZEDZONA GRUNTOWNYM PRZYGOTOWANIEM MERYTORYCZNYM ORAZ ZDOBYCIEM BOGATEGO DOŚWIADCZENIA

Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu rozpoczęłam studia na dwóch kierunkach (prawo, stosunki międzynarodowe) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Oba kierunki ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym broniąc prace magisterskie z zakresu postępowania karnego ("Gwarancje procesowe tymczasowo aresztowanego") i prawa sportowego ("Międzynarodowa walka z dopingiem w sporcie").

Jestem stypendystką Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) na Universität Passau, kilkakrotnie otrzymywałam także stypendium naukowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyłam Kurs Prawa Porównawczego - Comparative Law Course. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w kancelariach prawnych oraz instytucjach państwowych.

Aplikację adwokacką odbyłam przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Wałbrzychu jednocześnie pracując w jednej z najbardziej znanych i cenionych kancelarii adwokackich w Wałbrzychu, a ponadto współpracując z kancelariami prawnymi z całej Polski oraz z krajów Unii Europejskiej.

Po zdaniu egzaminu adwokackiego zostałam wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu.

Biegle władam językiem angielskim, a w swojej pracy zawodowej posługuję się także językiem niemieckim.

W wykonywaniu zawodu adwokata dążę przede wszystkim do wyboru jak najlepszego rozwiązania dla klienta przy jednoczesnym uświadomieniu mu szans i zagrożeń.

Chcąc jak najlepiej wykonywać swój zawód i świadczyć pomoc prawną w sposób profesjonalny stale podnoszę swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne szkolenia i warsztaty, czytając fachową literaturę oraz szczegółowo analizując aktualne poglądy doktryny i orzecznictwo sądowe - zwłaszcza w ramach prowadzenia konkretnej sprawy.

+48 787 453 612
Siedziba główna
UL. M. KONOPNICKIEJ 1, 58-300 WAŁBRZYCH
TEL. (+48) 787 453 612
FAX (+48) 746 604 677
Pokaż na mapie

wiper-pixel