Kancelaria Adwokacka Tomasz Wojtalik

Siedziba główna
1ul. gen. de Gaulle'a 46, 41-800 Zabrze
tel. (+48) 501 436 088
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Kancelaria Adwokacka w Zabrzu - pomoc doświadczonego adwokata

Kancelaria Adwokacka Wojtalik jest jedną z kancelarii prawnych działających na terenie Zabrza, świadczymy też usługi na terenie całego śląska (w tym Katowic, Gliwic, Rudy Śląskiej).

Jako doświadczony adwokat od wielu lat zajmuję się wyspecjalizowanym zakresem tematycznym:

 • sprawami cywilnymi i rodzinnymi – takimi jak np. rozwody, separacje, alimenty, podział majątku, odszkodowania za błędy medyczne, o charakterze administracyjnym,
 • sprawami karnymi – typu m.in. kradzieże i włamania, rozboje, zorganizowana grupa przestępcza, zwolnienia warunkowe,
 • sprawami gospodarczymi – m.in. związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej,
 • sprawami z zakresu prawa budowlanego – m.in. dotyczącymi pozwoleń i zezwoleń budowlanych,
 • negocjacjami i mediacjami – np. w rozmowach między rozwodzącymi się małżonkami, z kontrahentami.

Przez spore grono klientów adwokat postrzegany jest jako osoba, z pomocą której mogą rozwiązać wiele swoich życiowych problemów. Prawnik bowiem posiada niezbędną wiedzę do tego, aby ocenić ich sytuację i zaproponować konkretne rozwiązanie. Jestem adwokatem stawiającym za cel nadrzędny interes klienta, którego reprezentuję.

Z prowadzoną przeze mnie kancelarią prawną współpracują adwokaci z rożnych dziedzin, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby poszukujące mecenasa w Zabrzu znajdą go właśnie tutaj.

Kompleksowa opinia i porada prawna adwokata

Kancelaria Adwokacka Wojtalik należy do grona kancelarii prawnych w Zabrzu, z usług których skorzystało już wielu klientów. Będąc doświadczonym prawnikiem jestem otwarty na problemy klientów. Bez względu na to z jakimi problemami zjawią się w kancelarii adwokackiej – mogą liczyć na to, że zostaną one rzetelnie przeanalizowane. Kancelaria prawna z Zabrza to miejsce, gdzie można liczyć na profesjonalną poradę prawną adwokata.

Prawnik zaopiniuje lub zweryfikuje każde pismo oraz pomoże w jego sporządzeniu. Każdy klient, który odwiedzi moją kancelarię adwokacką, może liczyć na reprezentację adwokata w sądzie lub przed różnymi organami ścigania czy administracyjnymi.

Wojtalik jest jedną z kancelarii adwokackich, którzy zajmują się kwestiami odszkodowań oraz sprawami związanymi z windykacją należności. Na kompleksową obsługę prawną mecenasa mogą liczyć również różnego rodzaju podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Prowadzona przeze mnie kancelaria prawna zapewnia obsługę prawną ze strony rzetelnych adwokatów – stałą lub jednorazową – w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów.

Zespół

TOMASZ WOJTALIK

ADWOKAT

Indywidualne podejście i pełne zaangażowanie w każdej sprawie

Jako adwokat prowadzący indywidualną kancelarię, staram się z pełnym skupieniem i uwagą traktować sprawy wszystkich, którzy  przychodzą do mnie po pomoc. Wiem, że dla moich klientów są to często najistotniejsze problemy w ich życiu.

Zajmuję się przede wszystkim reprezentowaniem osób fizycznych i przedsiębiorców w procesach cywilnych i karnych. W wyspecjalizowanym zakresie świadczę również inne usługi zwłaszcza dla osób zaangażowanych w działalność gospodarczą.

Zapraszam do kontaktu – chętnie odpowiem na indywidualne pytania – przez telefon lub e-mail.

Wiedzę i umiejętności prawnicze – niezbędne do wykonywania zawodu adwokata – zdobywałem w trakcie:

 • studiów magisterskich na:
  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
  Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa (obecnie Uczelni Łazarskiego) w Warszawie;
 • studiów podyplomowych:     
  Executive LL.M in Transnational Commercial Practice organizowanych przez Boston University USA, Center for International Legal Studies w Salzburgu i Uczelnię Łazarskiego (dyplom z najwyższym wyróżnieniem - High Honours (summa cum laude);
  Podyplomowego Studium Prawa Spółek na Uniwersytecie Warszawskim;
  „Zarządzania projektami unijnymi” na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem również będąc:

 • aplikantem adwokackim – miałem szczęście uczyć się zawodu od wybitnych adwokatów, którzy doskonale przygotowali mnie do wykonywania obowiązków adwokata, w swojej pracy staram się na bazie tego czego mnie nauczono budować jeszcze wyższy poziom usług;
 • współorganizatorem krajowego etapu Jessup Moot Court Competition  konkurs ten współorganizowałem przez dwa lata następnie zostałęm sędzią w tym konkursie prawniczym;

Do innych kwalifikacji użytecznych w zawodzie adwokata, zaliczam:

 • biegłą znajomość języka angielskiego w tym terminologii prawniczej,  finansowej i IT – posiadam Certyfikat TOLES Advanced;
 • konwersacyjną znajomość języka rosyjskiego.
+48 501 436 088
Siedziba główna
ul. gen. de Gaulle'a 46, 41-800 Zabrze
tel. (+48) 501 436 088
Pokaż na mapie

wiper-pixel