Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Kaczmarczyk-Szczurek

Siedziba główna
1ul. Ładna 4-6, 31-444 Kraków
575 742 184
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Kaczmarczyk-Szczurek oferuje doradztwo oraz reprezentację prawną w zakresie różnorodnych dziedzin prawa.

Lata doświadczenia oraz specjalistyczna wiedza gwarantują świadczenie usług dostosowanych do

Twoich potrzeb i osiąganie konkretnych efektów.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem naszej działalności i publikacjami oraz do kontaktu.

NASZE SPECJALIZACJE

Prawo medyczne

Prawo medyczne to jedna z najdynamiczniej zmieniających się gałęzi prawa. Prawidłowe prowadzenie placówki medycznej oraz związanej z tym dokumentacji wymaga znajomości szeregu szczegółowych i często nowelizowanych regulacji prawnych. Jestem autorką ponad stu publikacji z zakresu zarządzania i obsługi placówek medycznych. Oferuję pełne wsparcie zarówno prawne, jak i biznesowe lekarzom oraz podmiotom zarządzającym zakładami opieki zdrowotnej i szpitalami.

Oferujemy

 • doradztwo prawne w zakresie uregulowań, którym podlegają placówki medyczne
 • sporządzanie opinii prawnych dotyczących interpretacji obowiązujących przepisów na tle faktycznie zaistniałych wątpliwości w placówkach medycznych
 • reprezentację sądową i pozasądową dla podmiotów medycznych
 • przeprowadzanie szkoleń dla personelu medycznego z zakresu obowiązujących przepisów, z uwzględnieniem planowanych zmian


Prawo rodzinne

Prawo rodzinne jest bez wątpienia dziedziną najbardziej nacechowaną emocjonalnie i przez to bardzo delikatną. Masz trudności prawne w związku z zawarciem małżeństwa, adopcją, prawem do opieki nad dzieckiem lub procesem rozwodowym i podziałem majątku? Od dziesięciu lat zajmuję się prawem rodzinnym i wiem jak subtelnie poprowadzić Cię przez ten trudny proces, bez względu na to, z jakim stykasz się problemem.

Oferujemy

 • kompleksową pomoc prawną, w tym zastępstwo procesowe w sądzie w zakresie postępowań rozwodowych, spraw dotyczących alimentów, władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem oraz podziału majątku wspólnego małżonków
 • reprezentację podczas negocjacji dotyczących podziału wspólnego majątku małżonków
 • doraźną pomoc prawną we wszystkich sprawach z zakresu prawa rodzinnego poprzez poradę ustną bądź pomoc w sporządzeniu pisma procesowego, np. pozwu, odpowiedzi na pozew.


Prawo spadkowe

Postępowania spadkowe to jedne z najdłuższych i najtrudniejszych postępowań sądowych. Ich skuteczne prowadzenie wymaga nie tylko praktyki, ale przede wszystkim pełnego zaangażowania. Dysponując wiedzą i wieloletnim doświadczeniem wiem jak zadbać, by postępowania te nie toczyły się z pokrzywdzeniem reprezentowanych przeze mnie klientów.

Oferujemy

 • prowadzenie postępowań w zakresie stwierdzenia nabycia spadku, podziału majątku spadkowego oraz roszczenia o zachowek
 • reprezentację podczas negocjacji dotyczących umownego podziału majątku spadkowego
 • doraźną pomoc prawną z zakresu spraw spadkowych poprzez ustną poradę bądź pomoc w sporządzeniu pisma procesowego


Inne dziedziny prawa

Oferujemy również pełne wsparcie prawne w poniższych dziedzinach:

 • Prawo cywilne
 • Prawo gospodarcze
 • Spory sądowe
 • Prawo pracy
 • Dochodzenie roszczeń zdrowotnych i odszkodowawczych

Zespół

Dorota Kaczmarczyk-Szczurek

Radca prawny

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie.

W 2014 roku ukończyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, uzyskując tytuł radcy prawnego.

Od września 2015 r. prowadzę własną kancelarię radcy prawnego.

Od 2007 r. współpracowałam z kilkoma kancelariami radców prawnych, gdzie zdobyłam wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonywania zawodu radcy prawnego na najwyższym poziomie.

Od kilku lat stale współpracuję również z Wydawnictwem Wiedza i Praktyka, sygnującym moje autorskie publikacje z zakresu prawa medycznego, w magazynach Healthcare Management Magazine oraz Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ, a także prawa cywilnego oraz prawa rodzinnego.

575 742 184

Piotr Szczurek

Prawnik

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie, Prawnik z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Od sześciu lat prowadzący samodzielną obsługę prawną jednej z największych spółek handlowych, zajmującej się realizacją projektów przyrodniczych, środowiskowych i informatycznych.

Partner w kancelarii prawnej i współpracownik w kancelarii radcy prawnego. Specjalista z zakresu prawa ochrony przyrody oraz prawa cywilnego, w tym w szczególności prawa autorskiego i prawa zobowiązań.

575 742 184

Galeria zdjęc kancelarii

Siedziba główna
ul. Ładna 4-6, 31-444 Kraków
575 742 184
Pokaż na mapie

wiper-pixel