Ginelli Wienskowski Sobczak Kubiak Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi Spółka Partnerska

Siedziba główna
1ul. Poplińskich 10/6, 61-574 Poznań
Tel./Fax +48 61 649 63 00
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

KOMPLEKSOWE SPOJRZENIE NA BIZNES

Wierzymy, że do zagadnień z zakresu prawa, podatków i księgowości nie można podchodzić osobno, w oderwaniu od siebie. Takie podejście nie przynosi dobrych rezultatów, gdyż zagadnienia te są złożone i ściśle ze sobą powiązane. Po pierwsze, podejście takie nie zapewni przedsiębiorcy oczekiwanych efektów, po drugie, nie będzie ono efektywne kosztowo.

Przykładowo, jeżeli zostanie wypracowane dobre rozwiązanie z punktu widzenia prawa (np. szybka procedura przekształcenia firmy), lecz na uboczu pozostaną konsekwencje podatkowe i księgowe mające bezpośredni wymiar finansowy, ich negatywny efekt może przeważyć zalety rozwiązania prawnego.

Należyta staranność w zarządzaniu biznesem wymaga, aby każdy poważniejszy problem był analizowany z uwzględnieniem tych trzech perspektyw jednocześnie. Powinien się tym zająć zespół współpracujących ze sobą ekspertów, których przedsiębiorca powinien mieć pod ręką.

Dlatego kładziemy nacisk na kompleksowe ujęcie wszelkich kwestii biznesowych. Chcemy być alternatywą dla sieciowych kancelarii – oferujemy usługi zgodne z najlepszymi standardami, na zasadach partnerskiego i bezpośredniego kontaktu z klientem, nieograniczonego korporacyjnymi procedurami.

Zespół

Galia Ginelli

RADCA PRAWNY

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Stypendystka programu Tempus na Uniwersytecie w Rennes, we Francji.

Ukończyła aplikację sądową, jest radcą prawnym od 1998 roku.

W latach 1997 – 2003 związana z międzynarodową firmą konsultingową Ernst&Young, w której była zaangażowana w obsługę takich firm jak: ESSO, Eli Lilly, Novartis, Wrigley.

Włada biegle językiem angielskim i francuskim. 

+48 502 330 105

Robert Wienskowski

DORADCA PODATKOWY

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, doradcą podatkowym wpisanym na listę doradców prowadzoną przez Ministra Finansów.

W latach 1993 – 2003 był związany z firmą Ernst & Young, w której pracował jako menadżer ds. podatkowych i celnych dla takich firm jak ESSO, Wrigley, MAN, ARAL.

Ekspert dla Ministerstwa Finansów w pracach legislacyjnych dotyczących opracowania Kodeksu celnego. Wykładowca na wielu seminariach podatkowych, m.in. dla Institute for International Research w Wiedniu czy Vision in Business w Warszawie.

Włada biegle językiem angielskim, a niemieckim i hiszpańskim w stopniu podstawowym. 

+48 605 216 150

Piotr Sobczak

DORADCA PODATKOWY

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i doradcą podatkowym wpisanym na listę prowadzoną przez Ministra Finansów.

Przez 8 lat pracował w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki. Kierując Zespołem Podatku VAT i Ceł poznańskiego biura Ernst & Young, a następnie kierując biurem PricewaterhouseCoopers w Poznaniu zebrał bogate doświadczenie w pracy dla takich firm jak SC Johnson, Reemtsma, Aral, Netia, Stihl, Lucas, Wrigley, Volkswagen czy BP.

Przez kilka lat był głównym doradcą podatkowym w Polsce portugalskiego koncernu Jeronimo Martins.

Włada biegle językiem angielskim.

+48 600 444 013

Jarosław Kubiak

DORADCA PODATKOWY

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Doradca Podatkowy od 23 lat.

Doświadczenie zdobył w renomowanej firmie doradztwa podatkowego Ernst & Young, gdzie pracował 10 lat. Jako menadżer uczestniczył w stworzeniu i koordynowaniu prac grupy German Desk.

Opiekun wielu niemieckich i niemieckojęzycznych inwestorów działających w całej Polsce. Członek grupy niemieckojęzycznych  niezależnych doradców podatkowych WIRAS VERBUND z siedzibą w Dusseldorfie.

Pracował nad wieloma dużymi projektami, w tym: analizami podatkowymi typu due diligence oraz tax review, procesami przekształceń i sprzedaży przedsiębiorstw, projektami w zakresie cen transferowych (dokumentacjami podatkowymi) oraz sporządzaniem instrukcji podatkowych (podatkowe ISO).

Uzyskał dla klientów kilkaset korzystnych interpretacji MF oraz wygrał dla nich liczne spory przed sądami administracyjnymi. Prowadzi wiele seminariów, szkoleń, wewnętrznych warsztatów podatkowych w zakresie zagadnień podatkowych.

+48 606 113 792

Galeria zdjęc kancelarii

Siedziba główna
ul. Poplińskich 10/6, 61-574 Poznań
Tel./Fax +48 61 649 63 00
Pokaż na mapie

wiper-pixel