Krassowski jest kancelarią prawną dostarczającą porad prawnych o najwyższym standardzie.
Specjalizujemy się w prowadzeniu transakcji w zakresie fuzji i przejęć (M&A), prawie handlowym i prawie zobowiązań, transakcjach dotyczących niepłynnych aktywów (distressed assets), upadłości i restrukturyzacji, transakcjach rynku kapitałowego i papierach wartościowych.
Doradzamy naszym Klientom w sprawach związanych z nieruchomościami, prawem pracy, prawem ubezpieczeń, a także z postępowaniami przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi.
Udzielamy porad w zakresie projektów infrastrukturalnych oraz zamówień publicznych. Mamy bogate doświadczenie w prawie energetycznym i farmaceutycznym.
Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw Klientów polskich i zagranicznych operujących w wielu różnych dziedzinach gospodarki. Prowadzimy sprawy w Polsce dla klientów z różnych jurysdykcji, reprezentujemy polskich klientów za granicą, w szczególności w krajach Europy Wschodniej oraz Azji (Rosja, Chiny, Indie, Kazachstan, Ukraina i wielu innych). Działając od lat w transakcjach międzynarodowych, współpracujemy z renomowanymi zagranicznymi kancelariami.
Charakteryzujemy się zaangażowaniem, dużą skutecznością i twórczym podejściem przy rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Dostarczamy rozwiązań, które najpełniej odpowiadają potrzebom naszych Klientów.
Zatrudniamy zespół doświadczonych, ambitnych i zaangażowanych prawników. Ich profesjonalne, innowacyjne podejście do Klientów oraz ich problemów, przekłada się na wysoką jakość świadczonych przez Kancelarię usług.
Praca zespołowa, dzielenie się doświadczeniem i możliwością rozwoju zawodowego jest zaletą pracy w Kancelarii. Lubimy wyzwania i naszą pracę.
Prawnicy Kancelarii świadczą swoją pomoc w języku angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Inwestorów Kapitałowych.
NASZE WARTOŚCI
Bartosz Krassowski specjalizuje się w transakcjach z zakresu fuzji i przejęć (M&A), prawie spółek, doradza przy procesach restrukturyzacyjnych, transakcjach dotyczących niepłynnych aktywów (distressed assets), transakcjach na rynkach kapitałowych i finansowych, w tym z wykorzystaniem instrumentów pochodnych i innych instrumentów finansowych.
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz szkołę prawa brytyjskiego i europejskiego (Uniwersytet Warszawski i Cambridge University).
Współpracował z brytyjskimi kancelariami prawnymi, takimi jak Nabarro Nathanson oraz Allen & Overy, w latach 1999-2007 prowadził praktykę M&A w kancelarii prawnej Weil, Gotshal & Manges.
Andrzej Chrzanowski jest adwokatem z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w doradztwie dotyczącym prawa kontraktów, prawa spółek oraz prawa własności intelektualnej. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2000-2001 ukończył kursy: prawa amerykańskiego (organizowany przez Frederic G. Levin College of Law i Uniwersytet Warszawski) oraz prawa porównawczego prywatnego (organizowany przez Uniwersytet w Strasburgu). W latach 2001 – 2006 współpracował z kancelarią Weil, Gotshal & Manges, a w latach 2006 – 2011 prowadził praktykę jako wspólnik kancelarii Krawczyk i Wspólnicy.
Specjalizuje się w reprezentowaniu klientów w sporach związanych z obrotem gospodarczym. Doradzał w sporach dotyczących umów handlowych, praw własności intelektualnej, usług bankowych, ubezpieczeń i stosunków spółki. Ponadto zajmuje się doradztwem, w szczególności przy transakcjach M&A oraz różnego typu transakcjach i zagadnieniach dotyczących praw własności intelektualnej (umowy wydawnicze, umowy licencyjne, umowy o stworzenie utworu). Zajmuje się również zagadnieniami dotyczącymi ładu korporacyjnego i umów pomiędzy wspólnikami.
Natalia Grzędzińska jest radcą prawnym. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w prawie handlowym oraz kontraktów handlowych, w transakcjach z zakresu fuzji i przejęć (M&A), jak również w prawie pracy.
Doradzała przy restrukturyzacji znaczącej spółki w branży hutniczej, brała udział w kilku znaczących transakcjach w tym akwizycji sieci francuskich hipermarketów oraz w transakcjach w sektorze ochrony zdrowia.
Natalia doradzała funduszom inwestycyjnym oraz założycielom spółek w transakcjach związanych ze sprzedażą ich pakietów praw udziałowych na rzecz inwestorów strategicznych. Natalia Grzędzińska włada językiem angielskim.
Krzysztof Makosz jest adwokatem. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie własności intelektualnej oraz w prowadzeniu sądowych sporów gospodarczych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu wielowątkowych sporów cywilnych, korporacyjnych oraz karnych, dla klientów korporacyjnych i wspólników spółek. Jego doświadczenie obejmuje ponadto doradztwo w sprawach związanych z transakcjami fuzji i przejęć oraz reorganizacją grup kapitałowych.
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe "Akademia Spółek" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jest doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Łukasz Targoński jest adwokatem. Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz prawie handlowym. Pracował przy szeregu transakcji fuzji i przejęć (M&A) oraz transakcji na rynkach kapitałowych, doradzając klientom z segmentu private equity oraz klientom korporacyjnym (w tym spółkom publicznym).
Przed dołączeniem do Kancelarii Krassowski we wrześniu 2017 r., Łukasz pracował w wiodących międzynarodowych kancelariach w Warszawie.
W 2013 r. Łukasz ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku ukończył kurs prawa Angielskiego i Europejskiego w Centrum Prawa Brytyjskiego współorganizowany przez Uniwersytet Cambridge oraz Uniwersytet Warszawski. W latach 2011-2012 Łukasz studiował również na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Walencji.
Michał Furgalski jest aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez Uniwersytet Warszawski oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Floryda. Specjalizuje się w prawie spółek, w sprawach z zakresu bieżącej obsługi korporacyjnej podmiotów gospodarczych oraz prawie ochrony konkurencji.
Doświadczenie Michała obejmuje ponadto badania due diligence przedsiębiorstw oraz nieruchomości. Biegle włada językiem angielskim.
Natalia Wielgat specjalizuje się w prawie spółek oraz prawie cywilnym. Jej doświadczenie obejmuje m. in. udział w badaniach due diligence, obsługę korporacyjną podmiotów gospodarczych oraz przygotowywanie opinii prawnych w sprawach dotyczących prawa handlowego.
Natalia ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktualnie jest doktorantką w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, gdzie przygotowuje rozprawę z zakresu prawa handlowego, pt. „Test wypłacalności jako instrument ochrony interesów wierzycieli spółek kapitałowych – studium prawnoporównawcze.”