Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

Siedziba główna
1ul. Sobieskiego 4/10, 32-600 Oświęcim
tel. 531 695 117
tel. 669 524 010
Pokaż na mapie
2ul. Ściegiennego 69/169, 30-830 Kraków
tel. 531 695 117
tel. 669 524 010
Pokaż na mapie
3ul. Bohaterów Warszawy 11a, 28-100 Busko – Zdrój
tel. 531 695 117
tel. 669 524 010
Pokaż na mapie
Pokaż inne siedziby firmy »

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się kancelarią radców prawnych w Krakowie.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywaliśmy, współpracując przez wiele lat z renomowanymi krakowskimi kancelariami prawnymi oraz świadcząc usługi prawne na rzecz organów administracji publicznej. 

Radcy prawni tworzący nasz zespół specjalizują się w różnych dziedzinach prawa, dlatego też możemy zapewnić naszym Klientom kompleksową obsługę prawną na najwyższym poziomie.

Świadczymy profesjonalną pomoc prawną dedykowaną zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom gospodarczym, w tym spółkom prawa handlowego, oraz organom administracji publicznej.

Każdemu Klientowi oferujemy indywidualne podejście, oparte na wzajemnym zaufaniu, zaangażowaniu i rzetelności, stanowiące fundament do wypracowania wspólnego sukcesu.

Gwarantujemy naszym Klientom pełne zachowanie zasad poufności oraz tajemnicy zawodowej radcy prawnego.

Świadczymy usługi prawne na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa małopolskiego, województwa mazowieckiego oraz województwa świętokrzyskiego.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług Kancelaria Prawna Kraków. Posiadamy swoje biura w Oświęcimiu, Krakowie i Busku-Zdroju. 

Zespół

Agnieszka Poniewierka

RADCA PRAWNY

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. 

Pierwsze kroki w świadczeniu pomocy prawnej stawiała już w okresie studiów, jako członek jako członek Sekcji Prawa Pracy Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, udzielającej pomocy prawnej osobom niezamożnym. 

Dalsze doświadczenie zawodowe zdobywała, współpracując z renomowanymi krakowskimi kancelariami prawnymi oraz świadcząc usługi prawne na rzecz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie. 

Specjalizuje się w prawie cywilnym, w tym prawie rodzinnym i opiekuńczym, oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. 

Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie spraw odszkodowawczych. 

Zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej osobom fizycznym oraz małym i średnim przedsiębiorcom. 

Biegle włada językiem angielskim.

(+48) 669 524 010

Wiktor Poniewierka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 

Ponadto, absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa ochrony środowiska w prawie Unii Europejskiej i w prawie polskim prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. 

Specjalizuje się w prawie administracyjnym, w tym prawie budowlanym, prawie planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz prawie ochrony środowiska, a także prawie podatkowym i celnym. 

Posiada liczne sukcesy zawodowe w zakresie postępowań celnych, postępowań akcyzowych i postępowań podatkowych w zakresie podatku od gier hazardowych, opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i prawnych oraz opodatkowania podatkiem od towarów i usług w szczególności w zakresie tzw. karuzeli podatkowych.  

Reprezentuje przedsiębiorców w ramach postępowań prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz postępowań przed Głównym Inspektorem Sanitarnym, Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Inspektoratami Inspekcji Handlowej. 

Prowadzi liczne sprawy rejestrowe w zakresie fundacji, stowarzyszeń oraz spółek prawa handlowego z uwzględnieniem przekształceń mających na celu optymalizację podatkową w zakresie formy prowadzonej działalności gospodarczej.

Autor wielu publikacji specjalistycznych, w tym cenionego przez profesjonalistów komentarza do ustawy z dnia 19 marca 2004 roku Prawo celne (wyd. Wolters Kluwer). 

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

(+48) 531 695 117
Siedziba główna
ul. Sobieskiego 4/10, 32-600 Oświęcim
tel. 531 695 117
tel. 669 524 010
Pokaż na mapie

wiper-pixel