Kancelaria adwokacka Szymkowiak

Siedziba główna
1Plac Marcina Lutra 14 lok. 3, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 604 199 306
Pokaż na mapie
2ul. Sobieskiego 11 lok. 212, 40-082 Katowice
tel. 604 199 306
Pokaż na mapie
Pokaż inne siedziby firmy »

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Kancelaria Szymkowiak z siedzibą w Bielsku-Białej i Katowicach

Po ukończeniu aplikacji sądowej i zdaniu w 2010 roku egzaminu sędziowskiego przed komisją powołaną przez Ministra Sprawiedliwości, w 2011 roku praktykę adwokacką rozpoczął prawnik Mateusz Szymkowiak.

Prawnik Mateusz Szymkowiak zapewnia kompleksową obsługę prawną klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Podejmując się zleconych spraw, reprezentuje klientów z najwyższym profesjonalizmem przed sądami, organami ścigania, krajowymi organami administracyjnymi oraz instytucjami międzynarodowymi. Podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą Kancelaria gwarantuje profesjonalną pomoc prawną.

Prawnik Mateusz Szymkowiak pomaga w prowadzeniu negocjacji, przygotowywaniu dokumentacji prawnej transakcji handlowych. Przeprowadza skutecznie przez proces przekształceń własnościowych i organizacyjnych prowadzonej działalności gospodarczej. Do każdej zleconej sprawy Kancelaria Szymkowiak podchodzi w sposób indywidualny.

Adwokata Mateusza Szymkowiaka działającego w Bielsku-Białej oraz Katowicach wyróżnia profesjonalizm i zaangażowanie w sprawy klientów. Misją Kancelarii Szymkowiak jest zapewnienie skutecznej i efektywnej pomocy prawnej. Kancelaria korzysta z doświadczenia i zdobytej wiedzy specjalistycznej, aby zagwarantować klientom oczekiwane rezultaty w prowadzonej sprawie. Jednocześnie prawnik Mateusz Szymkowiak jest z nimi w stałym kontakcie, informując o postępach w działaniu. Swoje usługi oferuje na terenie Bielska-Białej oraz Katowic.

Misja i wartości

Celem praktyki adwokackiej oferowanej w Bielsku-Białej oraz Katowicach jest zapewnienie profesjonalnej, specjalistycznej i rzetelnej obsługi prawnej osobom fizycznym, podmiotom gospodarczym i organizacjom non profit.

Tworzymy najbardziej optymalne rozwiązania prawne. Wszystko to dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, odpowiedniej wiedzy specjalistycznej oraz zawodowej pasji. Korzystamy z najlepszych środków prawnych i zdobytej wiedzy.

Jeśli szukają Państwo prawnika na terenie Katowic i Bielska - zapraszamy do naszej Kancelarii.

Zespół

MATEUSZ SZYMKOWIAK

ADWOKAT

Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W kwietniu 2007 roku uzyskał tytuł magistra prawa z oceną bardzo dobrą po obronie pracy magisterskiej pt: "Przelew wierzytelności w świetle Konwencji Rzymskiej z 1980 roku o prawie właściwym dla zobowiązań umownych".  

W 2007 roku rozpoczął etatową aplikację sądową w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, jednocześnie będąc przydzielonym do pracy w okręgu Sądu Okręgowego w Bielsku- Białej.  W dniach 1,3 i 17 wrześniu 2010 roku zdał egzamin sędziowski przed komisją powołaną przez Ministra Sprawiedliwości z oceną łączną plus dobry, kończący tym samym aplikację sądową. 

W 2008 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w katedrze prawa cywilnego i prywatnego międzynarodowego.  

W dniu 15 grudnia 2010 roku uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej uzyskał wpis na listę adwokatów, uzyskując uprawnienia do prowadzenia własnej praktyki adwokackiej, którą rozpoczął początkiem 2011 roku. Bierze udział w licznych szkoleniach m.in. z zakresu prawa rodzinnego i karnego oraz regularnie publikuje w kilku portalach informacyjnych. Adwokat Mateusz Szymkowiak jest członkiem Rady Nadzorczej WZD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Pszczynie. 

Ukończył kurs School of Chinese Law and Culture zorganizowany przez Beijing Foreign Studies University in Beijing i Uniwersytet Śląski w Katowicach, który stanowił wyraz zainteresowania niezwykłym sukcesem jaki ChRL osiągnęła w okresie niespełna 40 lat przeobrażając się z ubogiego i zamkniętego społeczeństwa w mocarstwo światowe z największą, lub drugą na świecie gospodarką. 

Adwokat Mateusz Szymkowiak doradza przedsiębiorcom, którzy prowadzą lub zamierzają rozwinąć swój biznes i nawiązać międzynarodowe relacje m.in. z Chinami. 

Biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckiem, w tym językiem prawnym. Prowadzi praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Jest opanowany, uśmiechnięty i zawsze służy pomocą. Od wielu lat pasjonuje się żeglarstwem, motoryzacją i narciarstwem.


Adwokat Mateusz Szymkowiak pomaga i współpracuje z:

  • wieloma kancelariami na terenie kraju, a w tym od kilku lat z dużą Kancelarią adwokatów i radców prawnych Ad Casum z Warszawy, pomagając w (sądowej) obsłudze spraw spornych Towarzystw Ubezpieczeniowych;
  • ramach doradztwa prawnego dla międzynarodowej korporacji z siedzibą w Holandii współpracowała z firmami doradczymi z tzw. „wielkiej czwórki”;
  • podmiotami rynku finansowego, w tym z międzynarodową korporacją;
  • przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w branży spedycyjnej i przewozowej, handlu internetowego, budowlanej i obrotu nieruchomościami;
+48 604 199 306

Galeria zdjęc kancelarii

Siedziba główna
Plac Marcina Lutra 14 lok. 3, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 604 199 306
Pokaż na mapie

wiper-pixel