Kaczmarczyk Orzechowski Sp.k.

Siedziba główna
1ul. Wspólna 35 lok. 23, 00-519 Warszawa
tel. +48 (22) 451 03 83
fax +48 (22) 100 40 72
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Kancelaria Kaczmarczyk Orzechowski Legal Services (KOLS) specjalizuje się w prawie gospodarczym, transakcjach M&A, przekształceniach i restrukturyzacji, a także w bieżącej obsłudze korporacyjnej polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych.

KOLS wspiera swoich klientów w procesach inwestycyjnych, doradza w obszarze prawa nieruchomości, ochrony danych osobowych i prawie własności intelektualnej oraz postępowaniach sądowych.

Unikalne doświadczenie prawników KOLS obejmuje kompleksową obsługę funduszów venture capital oraz start-upów, kompetencje w zakresie prawa lotniczego oraz sektora obronnego.

Kancelaria utworzona została w roku 2014 przez adwokata Karola Orzechowskiego, do którego w 2016 roku dołączył wspólnik, adwokat Jan Kaczmarczyk.

Dziś KOLS to kilkunastoosobowy zespół prawników, który na równi z rozwijaniem doświadczenia, stawia na budowanie długotrwałych relacji z Klientami. Rozumie specyfikę ich działalności, słucha i wyciąga wnioski, by jak najlepiej odpowiadać potrzebom, działać efektywnie, reagować sprawnie i szybko.

Zespół

JAN KACZMARCZYK

ADWOKAT

Jan Kaczmarczyk specjalizuje się w prawie gospodarczym i prawie handlowym, a także szeroko rozumianym prawie lotniczym. Doradza w polskich i międzynarodowych transakcjach z zakresu fuzji i przejęć, prywatyzacjach, transakcjach private equity, w tym transakcjach na aktywach i procesach restrukturyzacji. Posiada również wieloletnie doświadczenie w sektorze obronnym, w szczególności w kwestiach dotyczących projektów umów dostaw i umów offsetowych zawieranych ze Skarbem Państwa RP.

Jan Kaczmarczyk doradza również Klientom działającym w branży nowych technologii, m.in. w inwestycjach w projekty start-up, reprezentując pomysłodawców, anioły biznesu oraz fundusze inwestycyjne VC i PE we wszystkich aspektach dotyczących przygotowania, finansowania i funkcjonowania takich projektów.

Poza praktyką transakcyjną, w codziennej pracy z Klientami porusza także kwestie korporacyjne, wspierając ich poprzez opracowywanie projektów i negocjowanie różnorodnych umów.  Uczestniczy również w projektach pro-bono, doradzając w sprawach dotyczących prawa gospodarczego i administracyjnego.

Jan Kaczmarczyk jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia “Spadochronowy Klub Sportowy Sky Camp”.

Jan Kaczmarczyk zdobywał doświadczenie jako partner kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy, a także w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii prawnej K&L Gates, wcześniej zaś w wiodącej międzynarodowej kancelarii – Hogan & Hartson.

+48 663 888 414

KAROL ORZECHOWSKI

ADWOKAT

Karol Orzechowski praktykuje we wszystkich gospodarczych dziedzinach polskiego prawa, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii korporacyjnych i transakcyjnych, a także zamówień publicznych.

Jego doświadczenie obejmuje pełną gamę transakcji i aspektów korporacyjnych, zarówno w Polsce, jak i na poziomie międzynarodowym. Posiada doświadczenie w zakresie sprzedaży, fuzji i przejęć, restrukturyzacji przedsiębiorstw – w pracy zarówno na rzecz kupujących, jak i sprzedających. Ponadto Karol Orzechowski regularnie uczestniczy w sprawach z zakresu zamówień publicznych i doradza polskim oraz zagranicznym spółkom w związku z ich działalnością w Polsce.

Karol Orzechowski doradza Klientom również w transakcjach sprzedaży, nabywania oraz finansowania sprzedaży i nabywania nieruchomości, a także wynajmu powierzchni komercyjnych i biurowych. W trakcie swojej kariery wspierał wiedzą i doświadczeniem Klientów zajmujących się budową elektrowni oraz wytwarzaniem energii, państwowe i prywatne spółki z sektora energetycznego i gazowego, a także podmioty zajmujące się obrotem energią elektryczną oraz związane z wytwarzaniem energii jądrowej.

Przez wiele lat pracował w warszawskich biurach międzynarodowych kancelarii prawnych – takich, jak Hogan & Hartson oraz K&L Gates, a także był partnerem w polskiej kancelarii Pietrzyk Orzechowski Wójtowicz.

+48 882 012 424
Siedziba główna
ul. Wspólna 35 lok. 23, 00-519 Warszawa
tel. +48 (22) 451 03 83
fax +48 (22) 100 40 72
Pokaż na mapie

wiper-pixel