Kancelaria Adwokacka Grzegorz Podlasiewicz

Siedziba główna
1al. Jerozolimskie 83/14, 02-001 Warszawa
tel.: +48 22 622 52 13
Pokaż na mapie
2ul. Krakowska 38/3, 33-100 Tarnów
tel.: +48 14 627 10 20
Pokaż na mapie
Pokaż inne siedziby firmy »

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Kancelaria Adwokacka Grzegorza Podlasiewicza działa na rynku polskim od 2000 roku, a w obecnym kształcie organizacyjnym, jako Kancelaria Adwokacka funkcjonuje od 2009 roku. Siedziba firmy mieści się w Warszawie. Kancelaria posiada również filię w Tarnowie.

Kancelaria specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, ale świadczy także, w szerokim zakresie, pomoc prawną dla osób fizycznych oraz innych pomiotów nie będących przedsiębiorcami, także w zakresie prawa karnego i karno-skarbowego.

Przez ostatnie lata w organizowanych przez Dziennik Rzeczpospolita rankingach na największe kancelarie w Polsce Kancelaria Adwokata Grzegorza Podlasiewicza utrzymuje niezmiennie wysoki poziom – 80 miejsce, a w rankingu na największe kancelarie w Małopolskie – kancelaria zajęła miejsce 12.

Zespół Kancelarii Adwokackiej Grzegorza Podlasiewicza tworzą adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy, aplikanci radcowscy, aplikanci sądowi i prawnicy, specjaliści w kluczowych dziedzinach prawa.

Doskonała znajomość mechanizmów rynkowych i realiów polskiej gospodarki, tudzież staranna analiza specyfiki działalności i strategii biznesowej Klienta, pozwala Kancelarii na indywidualne dostosowanie się do jego potrzeb i oczekiwań.

Efektem kwalifikacji merytorycznych prawników Kancelarii, ich bogatego doświadczenia oraz przestrzegania standardów etycznych jest wysoka jakość usług prawnych świadczonych przez Kancelarię Grzegorza Podlasiewicza.

Zespół

GRZEGORZ PODLASIEWICZ

ADWOKAT

Założyciel Kancelarii i jej właściciel. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył aplikację i zdał egzamin sędziowski, ukończył aplikację i zdał egzamin radcowski, wpisany na listę Adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Ukończył studia Podyplomowe na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie, ukończył specjalistyczny kurs „Syndyk i nadzorca sądowy” w Instytucie Przemysłowo- Handlowym im. M. Dzielskiego w Krakowie, zdał egzamin państwowy dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa, wpisany został na listę Syndyków Masy Upadłości i Nadzorców Sądowych prowadzonych przez Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie (wpis nr Adm -14177-020/06) 

W przebiegu swojej kariery zawodowej prócz doświadczenia procesowego był pełnomocnikiem Syndyka Masy Upadłości Banku Spółdzielczego w Borzęcinie, w latach 1998 – 2001 – członkiem Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych S.A. w Tarnowie (reprezentował Ministra Skarbu), doradcą Syndyka Masy Upadłości  Huty Stalowa Wola Zakładu Mechanicznego w Stalowej Woli, doradcą Syndyka Masy Upadłości  „Fruktsanpol” w Dwikozach, doradcą Syndyka Masy Upadłości  „Pol Beer” w Mielcu.

Jako adwokat od wielu lat występuje, jako obrońca w sprawach karnych, karno-skarbowych, reprezentuje klientów w procesachcywilnych (w tym o ochronę dóbr osobistych, o zapłatę, odszkodowawczych, spadkowych, za zakresu ubezpieczeń społecznych). Posiada doświadczenie w reprezentacji w sprawach administracyjnych, a także wieloletnie doświadczenie w zakresie postępowań dotyczących prawa gospodarczego, postępowań upadłościowych, likwidacyjnych oraz związanych z postępowaniem układowym. Doradzał w zakresie ustanawiania i restrukturyzacji zabezpieczeń. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie przygotowywania i negocjowania umów oraz kontraktów handlowych, a także w prawnej obsłudze inwestycji.

Uczestniczył w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka,wielokrotnie reprezentował klientów przed Sądem Najwyższym. Występował w roli obrońcy i pełnomocnika w wielu głośnych procesach karnych i cywilnych.

tel. (22) 622 52 13
Siedziba główna
al. Jerozolimskie 83/14, 02-001 Warszawa
tel.: +48 22 622 52 13
Pokaż na mapie