Kancelaria Adwokacka Paweł Szalon

Siedziba główna
1ul. Grzybowska 87 – budynek CONCEPT TOWER, 00-844 Warszawa
+48 501 584 376
+48 606 806 499
Pokaż na mapie
2ul. Nowozagumienna 4, 06-400 Ciechanów
+48 501 584 376
+48 606 806 499
Pokaż na mapie
Pokaż inne siedziby firmy »

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

KANCELARIA ADWOKACKA PAWEŁ SZALON

Pomagamy przezwyciężać największe przeciwności.

Zajmujemy się kompleksową obsługą klientów korporacyjnych oraz osób fizycznych. Świadczymy pomoc prawną zarówno w formie jednorazowych zleceń, jak i stałej obsługi. Prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Nadrzędnym celem kancelarii jest zapewnienie profesjonalnej i skutecznej pomocy prawnej oraz faktyczna ochrona interesów prawnych naszych Klientów. Jeżeli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy, zachęcamy do umówienia się na spotkanie drogą telefoniczną bądź mailową. Służymy wiedzą i doświadczeniem.

100 % DYSKRECJI

Związani jesteśmy tajemnicą adwokacką, a w sprawach karnych tajemnicą obrończą.

100 % LOJALNOŚCI

Zawsze jesteśmy po Twojej stronie. Skrupulatnie badamy i bezwględnie wykluczamy ewentualność zachodzenia konfliktów interesów.

100 % RZETELNOŚCI

Naszym celem jest skuteczna pomoc, stąd usługi świadczone są z zachowaniem pełnego profesjonalizmu zawodowego.

100 % ODPOWIEDZIALNOŚCI

Los każdej powierzonej nam sprawy jest dla nas ważny. Oprócz odpowiedzialności na zasadach ogólnych, jako Adwokaci podlegamy również odpowiedzialności dyscyplinarnej. W ramach świadczonej działalności jesteśmy objęci ubezpieczeniem OC.

Zespół

PAWEŁ SZALON

ADWOKAT

Absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Absolwent wydziału prawa na Yeditepe Universitesi w Stambule (Turcja).

Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie od 2013 r. Nr wpisu: WAW/Adw/7116.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych m.in w kancelarii Wardyński i Wspólnicy, jak również jako prawnik wewnętrzny w spółkach kapitałowych z sektora energetycznego oraz finansowego, a także jako główny prawnik domu maklerskiego Intercapital Markets, oddziału w Polsce. W dotychczasowej karierze pracował także na stanowisku Compliance Officer.

Biegle posługuje się j. angielskim.

+48 501 584 376

MILENA EWA MAKARSKA – SZALON

ADWOKAT

Adwokat Milena Ewa Makarska – Szalon ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, na kierunku Prawo.

Ukończyła aplikację adwokacką, złożyła egzamin adwokacki i obecnie praktykuje w Izbie Warszawskiej.

Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie od 2013 r.

Nadal rozwija się na gruncie naukowym, jest związana z Katedrą Kryminalistyki UW, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą wykorzystania śladów odontoskopijnych w kryminalistyce (a szerzej w postępowaniu dowodowym). Była laureatką ogólnopolskiego konkursu na Pracę Roku z dziedziny kryminalistyki im. Tadeusza Hanauska. Starając się pogłębiać swoją wiedzę, podejmuje korespondencyjne kursy międzynarodowe z dziedziny kryminalistyki, jest autorką publikacji naukowych z tej dziedziny.

Zdobyła bogate doświadczenie, współpracując z kilkoma kancelariami adwokackimi, reprezentując klientów we wszystkich stadiach postępowań, zarówno cywilnych, karnych jak i administracyjnych. Specjalizuje się prawie karnym, karnym gospodarczym, karnym skarbowym, a także powiązanym z nim prawem karnym wykonawczym. Prowadzi także sprawy z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i administracyjnego. Współpracuje przy obsłudze klientów korporacyjnych. Zajmuje się tematyką cudzoziemców.

Cechuje się empatią i poszanowaniem praw jednostki, a także doskonałym przygotowaniem merytorycznym, co uwydatniało się w przebiegu jej dotychczasowej pracy zawodowej i owocowało sukcesami na tym polu, jak również zaufaniem i ciepłymi relacjami z klientami.

Biegle posługuje się j. angielskim.

+48 606 806 499

ARTUR MICHAŁ SZALON

ADWOKAT

Absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem).

Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez University of Florida Levin Collage of Law wraz z Centrum Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Absolwent School of Law na Uniwersytecie w Sheffield (Anglia).

Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Wpisany na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie od 2011 r.

Członek sekcji prawa gospodarczego oraz sekcji prawa nieruchomości przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych m.in w kancelarii Linklaters, CMS, DLA Piper Wiater.

Od lat związany m.in. z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, gdzie na przestrzeni czasu pomógł setkom Start Up – ów bezpiecznie przejść przez najtrudniejszy, pierwszy okres działalności.

Współtworzył projekt „Be Creative In Warsaw” oraz „Śląski Program Innowacji”.

Obecnie współpracuje z AIP Businesslink.

Głównie specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie nieruchomości, prawie własności intelektualnej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie rodzinnym.

Biegle posługuje się j. angielskim.

Siedziba główna
ul. Grzybowska 87 – budynek CONCEPT TOWER, 00-844 Warszawa
+48 501 584 376
+48 606 806 499
Pokaż na mapie