Kowalik i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp. k.

Siedziba główna
1ul. Wilcza 44 lok. 5, 00-679 Warszawa
tel. 22 625 55 66
Pokaż na mapie

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

Naszym Klientom oferujemy szeroki zakres usług prawnych. Specjalizujemy się w obsłudze bieżącej podmiotów gospodarczych, oferując kompleksową obsługę prawną (w tym podatkową) realizowanych przez naszych Klientów celów biznesowych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z polskimi i zagranicznymi podmiotami gospodarczymi, wiemy i rozumiemy, jak ważne jest wielowymiarowe podejście do każdego zagadnienia, które przedstawia nam nasz Klient.

Proponując konkretne rozwiązania naszym Klientom zawsze wskazujemy na możliwe krótko i długoterminowe efekty podejmowanych działań rekomendując za każdym razem najlepsze i przede wszystkim praktyczne rozwiązania.

Zespół

Marcin Kowalik

RADCA PRAWNY

Radca prawny oraz założyciel Kowalik i Wspólnicy Kancelaria Prawna spółka komandytowa. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie farmaceutycznym, prawie autorskim oraz prawie mediów, marketingu i reklamy, a także prawie procesowym.

Marcin Kowalik świadczył przez kilka lat pomoc prawną na rzecz jednej z większych sieci aptek w Polsce. Doradzał w założeniu i rozwinięciu wielu grup mediowych świadcząc kompleksową obsługę prawną w zakresie ich powstania, funkcjonowania i rozwoju. Doradza także przedsiębiorcom w zakresie prawa pracy.

Języki obce: angielski

tel. +48 603 972 753

Izabela Czyżyk-Przygoda

ADWOKAT

Adwokat wpisana na listę adwokatów Izby Warszawskiej. Ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Od 2012 roku współpracuje z kancelarią Kowalik i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp. k., obecnie jest wspólnikiem – komandytariuszem w spółce. 

Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej krajowych podmiotów gospodarczych – spółek handlowych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. 

Specjalizuje się w świadczeniu pomocy prawnej, łącznie z prowadzeniem procesów sądowych w sprawach:

 • o rozwód i podział majątku, 
 • związanych z nabyciem i działem spadku,
 • o zachowek,
 • z zakresu prawa pracy,
 • o zapłatę, w tym odszkodowawczych i o zadośćuczynienie,
 • gospodarczych, w tym sporach między przedsiębiorcami,
 • administracyjnych,
 • karnych.

Języki obce: angielski.

+48 509 861 611

Wojciech Mądry

RADCA PRAWNY

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendysta na Wydziale Prawa i Nauk Politycznych Uniwersytetu im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie. Z kancelarią Kowalik i Wspólnicy związany od 2012 roku. 

W swojej pracy zawodowej zajmuję się:

 • prawem własności intelektualnej;
 • prawem nowych technologii;
 • sporządzaniem i negocjacją umów;
 • obsługą korporacyjną podmiotów gospodarczych oraz prawem spółek handlowych;
 • prawem gospodarczym;
 • prawem mediów;
 • prawem pracy;
 • obsługą prawną organizacji w sektorze NGO.

 Biegle posługuje się językiem angielskim.

+48 512 774 342

Aleksandra Ozdoba

APLIKANT ADWOKACKI

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikant adwokacki przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Z Kancelarią Kowalik i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k. związana od sierpnia 2013 r.

W pracy zawodowej interesuje się prawem karnym, procesem karnym oraz kryminalistyką. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego.

Biegle posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim.

+48 22 625 55 66

Anna Dec

APLIKANT ADWOKACKI

Absolwentka Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie zaś obecnie aplikant adwokacki przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Z kancelarią Kowalik i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k. związana od czerwca 2014 r.

Głównymi obszarami zainteresowań zawodowych są prawo cywilne i handlowe oraz procedura cywilna. Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego, karnego oraz administracyjnego.

Posługuje się językiem angielskim.

+48 22 625 55 66

Anna Skrzyńska

APLIKANT RADCOWSKI

Aplikant radcowski II roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz absolwentka Wydziału Prawa I Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii przez niemalże 4 lata zdobywała doświadczenie zawodowe w kancelariach radców prawnych w Warszawie.

W swojej pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, sporządzaniem umów, regulaminów oraz opinii prawnych. Posiada również duże doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy i prawa rodzinnego.

Z Kancelarią Kowalik i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k. związana od 2017 r.

+48 22 625 55 66

Justyna Jędrzejewska

APLIKANT RADCOWSKI

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Z kancelarią Kowalik i Wspólnicy związana od listopada 2016 r.

W kancelarii zajmuje się zagadnieniami związanymi  z  bieżącą  obsługą przedsiębiorców, w tym zagadnieniami z zakresu prawa spółek oraz kompleksową obsługą windykacyjną prowadzoną na rzecz przedsiębiorców. Ponadto zaangażowana jest w prace zespołu zajmującego się zagadnieniami z zakresu prawa własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji oraz przy świadczeniu pomocy prawnej dla osób fizycznych związanej z prowadzeniem procesów sądowych w sprawach cywilnych.

Posługuje się językiem angielskim.

tel. +48 22 625 55 66

Paulina Szustkowska

W pracy zawodowej odpowiedzialna jest za koordynację biura kancelarii oraz zajmuje się prawem podatkowym i finansowym. Posiada praktyczną wiedzę z zakresu powstawania oraz ustalania zobowiązań podatkowych, a także z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Z Kancelarią Kowalik i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k. związana od czerwca 2015 roku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w jednostkach administracji podatkowej oraz innych instytucjach państwowych.  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Posługuje się językiem angielskim.

+48 22 625 55 66
Siedziba główna
ul. Wilcza 44 lok. 5, 00-679 Warszawa
tel. 22 625 55 66
Pokaż na mapie

wiper-pixel