Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa sp.k.

Siedziba główna
1ul. Tylna 4c lok. 1, 90-348 Łódź
tel. +48 42 207 76 76
Pokaż na mapie
2ul. Górskiego 6 lok. 55, 00-033 Warszawa
tel. +48 42 207 76 76
Pokaż na mapie
3ul. Skarbowców 23a, 53-025 Wrocław
tel. +48 71 737 37 56
Pokaż na mapie
4ul. Dąbrowskiego 7, 42-200 Częstochowa
tel. +48 42 207 76 76
Pokaż na mapie
Pokaż inne siedziby firmy »

Szczegółowe informacje o kancelarii

Opis kancelarii

PROFESJONALIZM & PASJA

Prawo jest naszą pasją, za jego pomocą mamy wpływ na kreowanie rzeczywistości. Poszukując nowych rozwiązań jesteśmy zawsze o krok do przodu. Porzucamy schematy i wyznaczamy nowe kierunki oraz inne sposoby myślenia. 

Dążymy do tego, by prawo nie ograniczało kreatywności naszych partnerów, a wspierało i zabezpieczało ich interesy. Dlatego działając w ramach przyjętych norm prawnych, zawsze znajdujemy dla nich najlepsze rozwiązania.

Dzięki rodzimym korzeniom doskonale rozumiemy specyfikę biznesu w Polsce, co pozwala nam na podpowiadanie praktycznych rozwiązań, definiowanych w kontekście potrzeb danej firmy oraz jej otoczenia biznesowego.

Dla naszych Klientów jesteśmy partnerem biznesowym przewidującym potencjalne ryzyka oraz prawne konsekwencje działań gospodarczych, a nie tylko skupiającym się na rozstrzyganiu już zaistniałych problemów.

Kancelaria działa w grupie nowoczesnych podmiotów wspierających biznes. Nasz zespół to doświadczeni i uznani eksperci: kilkunastu z dziedziny prawa oraz kilkunastu z dziedziny podatków. Adwokaci, radcy prawni, doradcy podatkowi, biegli rewidenci oraz doradcy biznesowi, działający pod kierownictwem prof. dr. hab. Adama Mariańskiego, cenionego, rekomendowanego na rynku doradcy podatkowego, adwokata oraz doradcy polskich firm rodzinnych i ich założycieli.


NASZE WARTOŚCI

Innowacyjność – w trosce o dobro Klienta często odrywamy się od standardowych rozwiązań i idziemy krok dalej, by proponować najlepsze, choć często innowacyjne rozwiązania.

Renoma – jakość świadczonych przez nas usług przekłada się na liczbę zadowolonych Klientów, którzy motywują nas do ciągłego podnoszenia poziomu oferowanych produktów prawnych.

Rozwój osobisty – dbamy o naszych pracowników, wspieramy w pasjach i rozwoju. Wierzymy, że zadowolony człowiek, to spełniony również zawodowo. A tylko taki może być najlepszym partnerem biznesowym dla naszych Klientów.

Połączenie praktyki z nauką – łączymy pracę zawodową z działalnością naukową. Dzięki temu mamy wpływ na jakość prawa podatkowego oraz poprawę warunków prowadzenia biznesu.

Zaangażowanie w sprawy Klienta – zawsze podchodzimy kompleksowo do interesów Klienta, dając z siebie 101%.

Zespół

prof. dr hab. Adam Mariański

DORADCA PODATKOWY, ADWOKAT

Profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Partner Zarządzający w Mariański Group


Lider i założyciel Mariański Group.

 • Doświadczony doradca polskich firm rodzinnych, w tym także w procesie sukcesji biznesu
 • Specjalizuje się w sukcesji podatkowej, podatkach dochodowych, kontrolach i postępowaniu podatkowym oraz w ochronie praw jednostki w prawie podatkowym i planowaniu podatkowym
 • Opiniuje wszystkie projekty i nadzoruje pracę zespołu

Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych, współpracownik Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego, członek zarządu polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (International Fiscal Association – IFA). Jest członkiem Komitetu Akademickiego Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego, a także Rady Programowej „Przeglądu Podatkowego”.

Zarządza zespołem doświadczonych ekspertów z zakresu prawa, podatków i ekonomii. Wysokiej klasy specjalista z dziedziny restrukturyzacji i sukcesji biznesu o wieloletnim doświadczeniu w opracowywaniu nowatorskich rozwiązań.

Uczestniczy w procedurach legislacyjnych, dotyczących prawa podatkowego. Autor ponad dwustu publikacji z tej dziedziny. Wykładowca uniwersytecki. Prowadzi szkolenia dla doradców podatkowych i pracowników organów podatkowych.

Specjalizacje

 • Doradztwo dla firm rodzinnych
 • Sukcesja biznesu
 • Prawo podatkowe
 • Reorganizacja działalności gospodarczej
 • Prawo gospodarcze

Wykształcenie

 • Doktor habilitowany Uniwersytetu Łódzkiego
 • Doktor nauk prawnych Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie prawa finansowego
 • Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego


Pasje pozazawodowe

Pasjonat ekstremalnych sportów lądowych i wodnych. Smakosz wykwintnego wina. Podróżnik. Miłośnik sztuki.

(42) 207 76 76
Siedziba główna
ul. Tylna 4c lok. 1, 90-348 Łódź
tel. +48 42 207 76 76
Pokaż na mapie

wiper-pixel